Jak budou vypadat remastery GTA San Andreas a Vice City? Tyto ukázky nadchly herní fanoušky

Remasterované verze třech ústředních dílů série Grand Theft Auto jsou na cestě. Jak by mohly vypadat?
GTA: Vice City v HD modifikaci
GTA: Vice City v HD modifikaci
DoctorGTA

reklama

Herní svět obletěla zpráva, že Rockstar Games pracují na remasterech GTA III, Vice City a San Andreas. Přestože zatím nebyly oficiálně představeny, potvrdila společnost Take-Two, že chystá vylepšení několika starších populárních titulů a vyjít by mohly už koncem roku 2021.

Vylepšené verze by měly běžet na Unreal Enginu. Kromě PC, konzolí Xbox a PlayStation by se mělo dostat i na Nintendo Switch. Nabídnout mají herní zážitek odpovídající předlohám v modernějším audiovizuálním balení.

Originály vyšly v letech 2001 (GTA III), 2002 (Vice City) a 2004 (San Andreas), ale v průběhu let hry graficky aktualizovala fanouškovská komunita formou módů, které se však kvůli blokaci od vydavatele nemohly dostat až k samotným hráčům.

Videa z hraní těch nejlepších modifikací si aktuálně opět získala pozornost, protože nejlépe naznačují, co by mohly chystané remastery nabídnout. Youtubový kanál Inter se pochlubil modifikací GTA: San Andreas od MrVicho13, která přidává do hry vyšší rozlišení či lepší nasvětlení, ale ponechává původní hranaté a krabicoidní assety.

Remaster Vice City od moddera lunchxbles šel důkladnější cestou, když vylepšil většinu modelů včetně budov či krajiny, která působí modernějším dojmem. Přesto zachoval výraznou stylizaci originálu. Doufejme, že nové remastery půjdou ještě o krok dál, aby ospravedlnily, proč si hráči nikdy nemohli vychutnat plody práce komunity.

Věříte, že oficiální remastery překonají práci modderské komunity?

reklama

reklama