Juventus nebude v letošním ročníku hry FIFA. O co všechno přijdeme?

Stará dáma a FIFA 20 - na tohle spojení prostě zapomeňte!
FIFA 20 bude bez slavného Juventusu
FIFA 20 bude bez slavného Juventusu
EA Sports / koláž

reklama

Válka mezi dvěma největšími fotbalovými videohrami nabírá na obrátkách. Co se týče licencovaných týmu a soutěží, je na tom dlouhodobě lépe FIFA, tak se konkurenční PES vydal cestou speciálních partnerství s těmi největšími kluby. Letos takto získal třeba Juventus Turín. A to exkluzivně, což znamená, že nebude ve FIFA 20.

V letošním ročníku FIFy tak najdeme místo Juventusu jenom genericky pojmenovaný černobílý tým Piemonte Calcio. Obejít se bude muset bez všech klubově typických věcí - vyslovování od komentátorů, přesné repliky stadionu či dresů, loga nebo skandování fanoušků. Licenční omezení se naštěstí nevztahuje na samotné hráče, takže i v Piemonte Calcio bude po trávníku pobíhat Ronaldo, Dybala, Cuadrado nebo Mandžukič.

Naopak konkurenční hra od Konami, která má letos divoký název eFotbal PES 2020, věnuje Juventusu důkladnou péči. Speciálně naskenovala jeho hráče nebo stadion a na přebalu hry letos najdeme záložníka Juventusu Mirala Pjaniće. Chlubí se taky přítomností klubové legendy Pavla Nedvěda. Smlouva byla podepsána na tři roky, takže pokud bude trvat její exkluzivita, musíme Juve ve FIFě oželet až do ročníku 22.

PES pro letošek uzavřel úzké partnerství taky třeba s týmy FC Barcelona, Bayern Mnichov nebo Manchester United. U nich však nejde o exkluzivní licenci, takže je najdeme v obou hrách.

Bude vám Juventus chybět? A co říkáte na nové kolo licenční války?

reklama

reklama