Kdy se dočkáme GTA 6? A bude tentokrát hlavní postavou žena?

Od vydání posledního dílu GTA letos uběhnou čtyři roky, jak dlouho ještě budeme muset čekat na další?
Kdy vyjde GTA 6?
Kdy vyjde GTA 6?
Rockstar

reklama

Přestávky mezi jednotlivými díly série Grand Theft Auto se postupně prodlužují – zatímco po GTA III museli hráči na Vice City čekat pouze rok a na San Andreas další dva roky, přestávka mezi GTA IV a V už činila pět let. Hned v úvodu si tedy můžeme odpovědět na otázku – jak dlouho budeme čekat na šestý díl – konstatováním, že to určitě nebudou jen čtyři roky. Znamenalo by to totiž, že „šestka“ vyjde letos a na letošní rok mají lidé z Rockstaru připravený Red Dead Redemption.

Ani tak ale není kolem GTA VI úplné ticho a podle náznaků už je možné vypozorovat, kdy se hry dočkáme a co případně vývoj brzdí. Vedle samotného faktu, že studio Rockstar neuzemní očekávaný RDR2 tím, že by ve stejném roce vydalo také GTA, tu máme i ekonomickou stránku věci a aktuální stav na poli konzolí a virtuální reality.

Vývoj dosud posledního dílu přišel Rockstar, potažmo vydavatelskou společnost Take-Two, na přibližně 265 milionů dolarů, a pokud má být „šestka“ větší a lepší, můžeme očekávat nárůst klidně až ke hranici 300 milionů amerických peněz. Zároveň prosakují úvahy, že se zavedením virtuální reality, resp. její druhé generace, budou chtít vývojáři nabídnout hráčům i tuto možnost, což se opět odrazí na celkovém rozpočtu. Dostal-li by se až ke 350 milionům dolarů, je nutné je teprve někde získat a správně použít, což vyžaduje plánování a bez něj nemůže vzniknout žádná hra.

Chyby v GTA V

VIDEO: Tohle je 5 nejlepších chyb v GTA V! Pomocí jednoho videa se naučíte chodit po vodě!

Pro Rockstar je rovněž důležité, vyvíjet hru pro co nejaktuálnější konzole, a i když jim postupné přepracování GTA V z PS3/Xbox 360 na PC a následně na novou generaci nových konzolí umožnilo, držet hru při životě několik let, zkušenost to asi nemohla být jakkoliv příjemná. A vzhledem k tomu, že se Microsoft brání označit Project Scorpio za novou generaci, je možné, že se nového PlayStationu a Xboxu dočkáme až po roce 2018, kdy by mohlo přijít ke slovu i GTA VI.

Z ostatních spekulací vybíráme pouze úvahy o hlavním hrdinovi, kterým by ve skutečnosti měla být hlavní hrdinka s podobou či hlasem Evy Mendes a pravděpodobné vyřešení záhady, kde se bude GTA VI odehrávat. Původně se mluvilo o tom, že by se hra mohla konečně podívat za hranice Spojených států (dobře, víme, že GTA mělo i svůj londýnský díl ve své top-down éře), pravděpodobně se tak ale nestane. GTA už totiž není jenom hra, jde o kulturní záležitost, která by bez parodování poměrů ve Spojených státech nemohla příliš fungovat. Takže Liberty City? Uvidíme!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama