Keanu Reeves bude mít v Cyberpunku 2077 opravdu zásadní roli. Co už o ní víme?

Herecká hvězda bude opravdu důležitou součástí Cyberpunku 2077.
Keanu Reeves ve hře Cyberpunk 2077
Keanu Reeves ve hře Cyberpunk 2077
CD Projekt RED

reklama

Dosavadním vrcholem letošního herního veletrhu E3 bylo jistě představení nového traileru Cyberpunku 2077, na jehož konci se objevilo datum vydání 16. 4. 2020 a hlavně postava v podání herecké megahvězdy Keanu Reevese, který se pak představil i na pódiu. Jenže jak velkou roli vlastně Reeves bude ve hře mít? Nejde jen o marketingovou fintu a on se před hráči jenom mihne?

Vývojáři z CD Projektu RED reagovali na četné otázky novinářů dost jasně: "Keanu Reeves je podstatnou a důležitou součástí hry." Jeho postava se jmenuje Johnny Silverhand a bude plnit ve hře funkci tzv. ghosta – virtuálního společníka, kterého budou mít hráči v hlavě, budou s ním mluvit a uvidí ho, aniž by o tom vědělo okolí.

Nebudeme s ním v kontaktu od začátku hry, ale později se stane pomocníkem, komentátorem i rádcem v mnoha situacích. Ukázala to i nová zhruba padesátiminutová ukázka z hraní mise někdy z prostřední části hry, kterou už mohli někteří novináři na E3 vidět.

V některých fázích mise promlouval Keanu Reeves k hráči nebo se přímo objevoval před jeho očima, ale vypadalo to, že nikdo jiný jeho existenci nevnímá, což dost připomíná třeba literární klasiku Neuromancer.

Doufejme, že vývojáři brzy uvolní nové gameplay záběry právě s hvězdou kyberpunkových filmů jako Matrix nebo Johnny Mnemonic.

Co říkáte na roli Keanu Reevese v Cyberpunku 2077?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama