Fanoušci dělají Kingdom Come český dabing. První ukázka představuje důležité hlasy

Vzniká z fanouškovské iniciativy, ale v mnohém má profesionální parametry.
Český dabing od fanoušků v Kingdom Come: Deliverance
Český dabing od fanoušků v Kingdom Come: Deliverance
Warhorse Studios / koláž

reklama

Český středověký herní hit Kingdom Come se dočká českého namluvení, i když nevznikne oficiální cestou. Chopili se ho totiž fanoušci v čele s Arturem Komňackým, který celý dabing režíroval a namluvil taky postavu Jana Ptáčka.

Nadabování se týká pouze filmových sekvencí ve hře, kterých se ujala dvacítka profesionálních i amatérských českých herců. O kvalitní zvukovou podobu se postaral Marek Pilger, který se musel vypořádat zejména s tím, že část nahrávání neprobíhala ve studiu, ale na dálku za různých technických i akustických podmínek.

Celý dabing by měl vyjít formou příběhového videosestřihu celé hry, ale tvůrci už kontaktovali i Warhorse Studios a řeší možnosti zakomponovat ho do hry. Pro kompletnost zážitku by to však znamenalo nadabovat i zbytek hry úplně jiným způsobem než na hotovou cutscénu. A ve hře je asi 70 hodin mluveného audia!

Teaser už na sociálních sítích sdílel i tvůrce hry Daniel Vávra, a přestože je z teaseru patrné, že nejde o práci profesionálů, získává zatím převážně pozitivní reakce. Ostatně jde o neplacenou práci nadšenců.

Věříte, že se nakonec Kingdom Come dočká alespoň fanouškovského dabingu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!