5 nejlepších her ze středověku! Kingdom Come: Deliverance není jediná dobová pecka

Středověk neskončil, středověk trvá...
Nejlepší středověké hry
Nejlepší středověké hry
Warhorse/Firefly
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Život ve středověku nebyl žádný med, tedy pokud jste se nenarodili do rodiny feudála nebo velkostatkáře. Jenže proč si nevyzkoušet tu jeho zajímavější část hezky doma u obrazovek? Ačkoli se středověk netěší mezi hráči takové popularitě jako od něho odvozená fantasy tematika s kouzlením, skřety a draky, mohli už jsme si zahrát nejednu pecku právě z dob rytířských. Vybrali jsme ty nejlepší. 

Kingdom Come: Deliverance

Musíme začít aktuálním českým hitem, kterého se už prodalo přes milion kusů. Jde o rozhodně nejlepší způsob, jak se naplno ponořit do středověkého života... navíc v Posázaví v časech krále Václava IV. Komplexní příběhové RPG vám nedá nic zadarmo, což bohužel platí i co se týče chyb, kterých je hra stále plná, a které nezřídka komplikují samotný postup příběhem. To však platilo v době vydání i pro daleko nákladnější tituly – stačí vzpomenout třeba Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout: New Vegas nebo Assassin´s Creed Unity.

Podobné: Life is Feudal (beta)

Stronghold HD

Dnes už klasická real-time strategie, která má obzvlášť v Česku stále oddanou fanouškovskou komunitu, ačkoli od jejího vydání uběhlo už 17 let. HD verze přidala možnosti nastavit vyšší grafické rozlišení, jinak vše zůstalo při starém. Stronghold dostal spoustu pokračování, která přinesla nové možnosti a změny, většinou však k horšímu. V jádru jednoduchý základ – stavění a správa hradů, spolu s jejich obranou a dobýváním – zůstává přes zastaralou fasádu stále stejně návykový.

Podobné : Stronghold Crusader 2, Age of Empires 2

Medieval II: Total War

Série Total War je pro milovníky strategií jednoduše modlou. Mezi nejoblíbenější díly rozhodně patří ty zaměřující se na feudální Evropu. Velké realtimové bitvy doplňuje tahová vrstva, ve které rozšiřujete své království nejen válkou, ale také diplomacií, sňatkovou politikou nebo starou dobrou inkvizicí. Nějaké to pálení heretiků se může vždycky hodit!

Letos přibude Total War Saga: Thrones of Britannia, odehrávající se v raném britském středověku. Začne v roce 878 po vikingské invazi na ostrovy.

Podobné: Crusader Kings 2

Mount & Blade

Svým pojetím je vlastně celkem blízká Kingdom Come: Deliverance, akorát je podstatně méně propracovaná a spíše než na příběhu a rozvoji postavy staví na sandboxové válečné akci a později v přídavku Warband i na hromadných multiplayerových bojích až pro 64 hráčů. Musíte se přenést přes zastaralou grafiku i ovládání, které nebylo zrovna špičkové ani v době vydání v roce 2010.

Podobné: Sid Meiers Pirates

Chivalry: Medieval Warfare

Populární multiplayerová rubačka vás naučí hlavně jednu věc: že život vojáka ve středověku neměl prakticky žádnou cenu a že oblíbenou zálivkou středověkých luk a polí byla krev. Rychlé souboje meč na meč vynikají především opravdu čvachtavou brutalitou, která dá vzpomenout na text oblíbené písničky od Yeah Yeah Yeahs: "Heads will roll on the floor..."

Podobné: For Honor

Jaká je vaše oblíbená středověká hra?

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama