Kingdom Come: Deliverance už vydělalo miliardu korun. Kolik úspěšná česká hra stála?

Kde leží hranice úspěchu?
Kingdom Come: Deliverance slaví milion prodaných kusů
Kingdom Come: Deliverance slaví milion prodaných kusů
Warhorse

reklama

I přes to, že není česká hra Kingdom Come: Deliverance ve stoprocentní kondici a vývojáři ze studia Warhorse budou ještě nějakou dobu opravovat chyby, už nyní víme, že jde o unikátní dílo. A to v celosvětovém měřítku. Hru kladně hodnotí hráči i kritici a s dalším důkazem úspěchu přicházejí sami vývojáři. Prostřednictvím výkonného ředitele Warhorse Martina Frývaldského potvrdili, že hra překonala v prodejích metu 1 milionu kusů a s tržbami (nikoliv výdělkem) se dostala na hranici jedné miliardy.

Někdo by sice mohl namítnout, že milion coby měřítko úspěšnosti už kvůli zvyšujícím se rozpočtům výroby videoher neplatí, ale na tomto místě je nutné připomenout, že Kingdom Come: Deliverance stálo podstatně méně, než podobně velké hry ze zahraničí. I s cenovkou kolem půl miliardy korun zaostává například za podobně velkým Horizon: Zero Dawn (cca 1,3 mld. korun) nebo TES V: Skyrim (cca 2 mld. korun), čímž se i ona pomyslná hranice úspěchu posouvá.

Pro Warhorse je pak dobrou zprávou i to, že s úspěchem hry mohou pomýšlet také na budoucnost a po vzoru jiných studií uvažovat nad pokračováním své hry. Přemýšlet nad ním je ale v tuto chvíli pro hráče velmi předčasné, mnohem zajímavější bude sledovat další vývoj aktuální hry a případná rozšíření.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama