Kolik lidí ve skutečnosti vrátilo Cyberpunk 2077? Oficiální čísla jsou překvapivá

Hodně horkých hlav, ale skutek utek.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
CD Projekt RED

reklama

Mělo jít minimálně o hru roku, ale realita nakonec byla jiná. Cyberpunk 2077 vyšel ve značně rozbitém stavu, což odskákali zejména hráči na Xboxu One a PlayStationu 4. Sony dokonce stáhla hru ze svého PS Store, protože nechtěla být spojována s tak nehotovým produktem.

Přestože internet zaplavila vlna rozčarování a mnoho zákazníků prohlašovalo, že budou hru vracet, statistiky nakonec hovoří trochu jiným jazykem. Finanční ředitel vývojářů hry CD Projektu RED Piotr Nielubowicz ve zprávě pro investory uvedl, že o vrácení peněz požádalo zhruba 30 tisíc zákazníků, což je jen zlomek z počtu 13,7 milionu prodaných kusů jen v prvním měsíci prodejů.

Je však třeba si uvědomit, že statistika počítá jen zákazníky, co se obrátili přímo na program Help Me Refund samotného CD Projektu, který řešil případy zákazníků, kteří nebyli schopni hru vrátit přímo u svých prodejců. Vracení v digitálních obchodech pro PC i konzole zde není započítané a tam bylo žádostí jistě mnohonásobně více.

CD Projekt i přes velký šrám na pověsti zaznamenal finančně výborný rok, protože i po odečtení všech nákladů vydělal za rok 2020 v přepočtu více než 6 miliard korun. Letošní výsledky firmy však ovlivní fakt, že pětina obřího týmu se stále soustředí jen na opravování hry, která je i ve verzi 1.21 rozbitá a nestabilní. Stále se tak nevrátila do PlayStation Storu.

„Věřím, že next-gen verze Cyberpunku 2077 vyjde letos a bude mít významný dopad na prodeje i obecnou atmosféru kolem hry,“ řekl Adam Kiciński, šéf CD Projektu.

Patříte mezi zákazníky, co hru vraceli?

reklama

reklama