Kompletní výsledky The Game Awards 2020. Letošní hru roku získalo The Last of Us Part 2

Nejprestižnější herní ocenění za uplynulý rok jsou rozdána.
The Game Awards 2020
The Game Awards 2020
The Game Awards

reklama

Letošní ceny The Game Awards ovládla hra The Last of Us Part 2, která získala celkem sedm sošek včetně té v nejprestižnější kategorii Hra roku. Mezi oceněné se žařadila taky akční indie Hades, remake Final Fantasy VII nebo samurajské dobrodružství Ghost of Tsushima. 

Odehrály se taky premiéry mnoha velkých herních trailerů včetně očekávaných pecek, jakými jsou nový Mass Effect, Dragon Age nebo apokalyptické sci-fi Perfect Dark. Všechny si prohlédněte v našem souhrnném článku.

Tady je kompletní soupis oceněných:

Hra roku:

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
DOOM Eternal (id Software/Bethesda)
Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
Hades (Supergiant Games)
The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Nejlepší herní režie:

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
Hades (Supergiant Games)
Half-Life: Alyx (Valve)
The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Nejlepší příběh:

13 Sentinels: Aegis Rim (George Kamitani)
Final Fantasy VII Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)
Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
Hades (Greg Kasavin)
The Last of Us Part II (Neil Druckmann, Halley Gross)

Nejlepší umělecké ztvárnění:

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
Hades (Supergiant Games)
Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)
The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Nejlepší hudba:

DOOM Eternal (Mick Gordon)
Final Fantasy VII Remake (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)
Hades (Darren Korb)
Ori and the Will of the Wisps (Gareth Coker)
The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala, Mac Quale)

Nejlepší zvukový design:

DOOM Eternal (id Software/Bethesda)
Half-Life: Alyx (Valve)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
Resident Evil 3 (Capcom)
The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

 

Nejlepší herecký výkon:

Ashley Johnson jako Ellie, The Last of Us Part II
Laura Bailey jako Abby, The Last of Us Part II
Daisuke Tsuji jako Jin Sakai, Ghost of Tsushima
Logan Cunningham jako Hades, Hades
Nadji Jeter jako Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Nejlepší herní poselství:

If Found… (DREAMFEEL/Annapurna Interactive)
Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboard Computer/Annapurna Interactive)
Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
Tell Me Why (Dontnod Entertainment/Xbox Game Studios)
Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)

Nejlepší dlouhodobě podporovaná hra:

Apex Legends (Respawn/EA)
Destiny 2 (Bungie)
Call of Duty: Warzone (Infinity Ward/Activision)
Fortnite (Epic Games)
No Man’s Sky (Hello Games)

Nejlepší indie hra:

Carrion (Phobia Game Studio)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)
Hades (Supergiant Games)
Spelunky 2 (Mossmouth)
Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

Nejlepší mobilní hra:

Among Us (InnerSloth)
Call of Duty: Mobile (TiMi Studios/Activision)
Genshin Impact (miHoYo)
Legends of Runeterra (Riot Games)
Pokémon Café Mix (Genius Sonority)

Nejlepší komunitní podpora:

Apex Legends (Respawn/EA)
Destiny 2 (Bungie)
Fall Guys (Mediatonic/Devolver)
Fortnite (Epic Games)
No Man’s Sky (Hello Games)
Valorant (Riot Games)

Inovace v přístupnosti:

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
Grounded (Obsidian/Xbox Game Studios)
HyperDot (Tribe Games)
The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)
Watch Dogs: Legion (Ubisoft Toronto/Ubisoft)

Nejlepší VR/AR hra:

Dreams (Media Molecule/SIE)
Half-Life: Alyx (Valve)
MARVEL’s Iron Man VR (Camoflaj/SIE)
STAR WARS: Squadrons (Motive Studios/EA)
The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)

Nejlepší akce:

DOOM Eternal (id Software/Bethesda)
Hades (Supergiant Games)
Half-Life: Alyx (Valve)
Nioh 2 (Team Ninja)
Streets of Rage 4 (DotEmu)

Nejlepší akční adventura:

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games/SIE)
Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)
Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn/EA)
The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Nejlepší RPG:

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Genshin Impact (miHoYo)
Persona 5 Royal (Atlus, P Studios)
Wasteland 3 (inXile Entertainment/Koch)
Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio/Sega)

Nejlepší bojovka:

Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works/Cygames)
Mortal Kombat 11/Ultimate (NetherRealm Studios/WB Games)
Street Fighter V: Champion Edition (Dimps/Capcom)
One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft/Bandai-Namco)
UNDER NIGHT IN-BIRTH Exe: Late[cl-r] (French Bread/Arc System Works)

Nejlepší rodinná hra:

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
Crash Bandicoot 4: It’s About Time (Toys for Bob/Activision)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)
Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios/Nintendo)
Minecraft Dungeons (Mojang/Double Eleven/Xbox Game Studios)
Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems/Nintendo)

Nejlepší simulátor/strategie:

Crusader Kings III (Paradox Development Studio/Paradox)
Desperados III (Mimimi Games/THQN)
Gears Tactics (Splash Damage/The Coalition/Xbox Game Studios)
Microsoft Flight Simulator (Asobo/Xbox Game Studios)
XCOM: Chimera Squad (Firaxis/2K)

Nejlepší sportovní/závodní hra:

Dirt 5 (Codemasters Cheshire/Codemasters)
F1 2020 (Codemasters Birmingham /Codemasters)
FIFA 21 (EA Vancouver/EA Sports)
NBA 2K21 (Visual Concepts/2K)
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions/Activision)

Nejlepší multiplayer:

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
Among Us (InnerSloth)
Call of Duty: Warzone (Infinity Ward/Raven/Activision)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)
Valorant (Riot Games)

Nejočekávanější hra:

Elden Ring
pokračování God of War
Halo Infinite
Horizon: Forbidden West
Residel Evil Village
pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nejlepší debut:

Carrion (Phobia Game Studio/Devolver)
Mortal Shell (Cold Symmetry/Playstack)
Raji: An Ancient Epic (Nodding Heads Games)
Röki (Polygon Treehouse/CI Games)
Phasmophobia (Kinetic Games)

Nejlepší tvůrce obsahu:

Alanah Pearce
NickMercs
TimtheTatman
Jay Ann Lopez
Valkyrae

Nejlepší e-sportová hra:

Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Raven/Activision)
Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
Fortnite (Epic Games)
League of Legends (Riot Games)
Valorant (Riot Games)

Nejlepší e-sportovec:

Ian „Crimsix“ Porter / Call of Duty
Heo „Showmaker“ Su / League of Legends
Kim „Canyon“ Geon-bu / League of Legends
Anthony „Shotzzy“ Cuevas-Castro / Call of Duty
Matthieu „ZywOo“ Herbaut / CS:GO

Nejlepší e-sportový tým:

DAMWON Gaming / League of Legends
Dallas Empire / Call of Duty
San Francisco Shock / Overwatch League
G2 Esports / League of Legends
Team Secret / DOTA2

Nejlepší e-sportová událost:

BLAST Premier: Spring E2020 European Finals (CS:GO)
Call of Duty League Championship 2020
IEM Katowice 2020 (CS:GO)
League of Legends World Championship 2020
Overwatch League Grand Finals 2020

Nejlepší e-sportový moderátor:

Eefje „Sjokz“ Depoortere
Alex „Machine“ Richardson
Alex „Goldenboy“ Mendez
James „Dash“ Patterson
Jorien „Sheever“ van der Heijden

Nejlepší e-sportový trenér:

Danny „Zonic“ Sorensen
Dae-Hee „Crusty“ Park
Fabian „Grabbz“ Lohmann
Lee „Zepa“ Jae-Min
Raymon „Rambo“ Lussier

Který výsledek vás nejvíc potěšil? A který naopak nejvíc překvapil či rozčaroval?

reklama

reklama