Konec pařících maratonů? Xbox hráče upozorní, pokud u něj sedí příliš dlouho…

Co tímhle konzole asi sledují?
Naštvaný hráč - ilustrační foto
Naštvaný hráč - ilustrační foto
Boggie2988 / Microsoft

Nejen rodiče, už i samotné herní konzole vás budou od sebe vyhánět, budete-li u nich trávit až příliš volného času. Naznačuje to alespoň iBobaFett – hráč a uživatel Redditu – který vypustil do světa krátké video, v němž zachycuje podezřelé varování, které nelze nijak deaktivovat.

„Přílišné hraní může způsobit problémy ve tvém normálním životě,“ říká rudé, velikostí ne zrovna decentní oznámení. Sám iBobaFett pak uvádí, že se mu otravná hláška objevuje na televizi každou hodinu, ruší ho ve hraní a v menu neexistuje žádná položka, která by upozornění vypnula.

Nutno ovšem druhým dechem dodat, že iBobaFett je v tzv. preview programu, takže může používat dosud neveřejné verze dashboardu a Microsoft si na něm a ostatních lidech v preview programu může „zkoušet“ novinky.

Těžko říct, k čemu je podobná motivace vede – jde skutečně o zájem o zdraví hráčů, nebo se chystá nová legislativa, na kterou chce Microsoft a také Nintendo, které tak již činí, reagovat s předstihem? No, ať je to jakkoliv, dávejte si pauzy ;)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama