Herní obchod kvůli koronaviru stáhl hru, v níž se čelí smrtícímu viru

Krok, který vyvolává mnoho otázek.
Pandemic
Pandemic
Asmodee Digital

reklama

Jedním z hlavních lákadel na Epic Games Store je kromě mnoha exkluzivit taky neustále obměňovaná nabídka her zdarma. Aktuálně jde o populární Farming Simulator 19, ale už ve čtvrtek ho měla vystřídat hned trojice her, které spojuje téma – jde totiž o digitální adaptace populárních deskových her.

Jenže místo trojice půjde nakonec o dvojici – hry Carcassonne a Ticket to Ride. Třetí v kolekci měl být titul Pandemic, kde hráči společně čelí epidemii smrtícího viru. Ta však potichu z kolekce zmizela. 

Komunita hned začala spekulovat, co je důvodem vyjmutí hry z balíčku. Jako první se jednoduše nabízí nevhodnost nabízet hru o smrtící epidemii v době, kdy svět čelí skutečné hrozbě v podobě koronaviru. 

Digitální verze populární deskové hry Pandemic
Autor: Asmodee Digital Digitální verze populární deskové hry Pandemic

Tím druhým je fakt, že Epic Games vlastní ze 40 procent čínská společnost Tencent. A je to právě Čína, která se snaží maximálně tlumit veškerý povyk kolem koronaviru, protože na ni hází špatné světlo.

Třetí důvod je čistě ekonomický, jelikož o hry s tematikou epidemie je teď mimořádný zájem, tak proč Pandemic nabízet zdarma? 

Pandemic momentálně úplně zmizel z Epic Games Store, ale zůstává na Steamu za cenu 10 euro. Epic mezitím přislíbil, že hru nabídne zdarma někdy později.

K jakému důvodu se nejvíce přikláníte?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama