Lara Croft a její přítelkyně? Další Tomb Raider přijde s nečekanou novinkou

Nová hra ze slavné série Tomb Raider nám poprvé ukáže osobní život Lary Croft. Co přesně se blíží?
Lara Croft
Lara Croft
Crystal Dynamics

reklama

O novém Tomb Raiderovi toho zatím vývojáři z Crystal Dynamics mnoho neprozradili. Víme, že poběží na Unreal Enginu 5 a že by měl ukázat Laru Croft na vrcholu sil poté, co jsme s ní prožili drsné začátky v rebootové trilogii, která skončila dílem Shadow of the Tomb Raider (2018). Nyní však unikly velmi zajímavé informace o příběhu chystané hry, takže musíme varovat před spoilery v následujících řádcích.

Známý herní podcast Sacred Symbols získal úryvky scénáře určeného pro casting herců, z nichž lze vyčíst všechny základní parametry příběhu a jeho postav. Největší změnou je, že Lara bude zřejmě působit v týmu, jak vyplývá z anotace: „Lara bude tentokrát čelit výzvě, kterou může překonat pouze s týmem po svém boku. Spolupráce je pro ni něčím novým, vždy vše řešila sama, takže si v nové situaci připadá jako ryba na souši.“

Nejvýraznějšími z vedlejších postav mají být ve scénáři Devendra a Tanvi – obě jména se používají převážně v Indii, první bývá mužské, druhé ženské. Alespoň část hry by tak měla být zasazena právě v Indii, kde už si má Lara naplno užívat život dobrodruha a má se tedy méně zabývat svým otcem a rodinnou minulostí.

Nadcházející Tomb Raider s pracovním názvem Project Jawbreaker taky poprvé představí milostný život Lary, která má mít ve scénáři romantickou scénu se ženou. Bylo by to poprvé, co se dozvíme něco o citech a touhách ikonické hrdinky.

Zajímavé je pak i to, že vývojáři shánějí novou herečku na motion-capturing. Měla by být britské národnosti, bílá, věkově něco přes 30 let, zhruba 170 cm vysoká, atletické postavy a vzhledově podobná herečkám Rosamund Pike nebo Emily Blunt. Není zcela jasné, zde by mělo jít o náhradu dosavadní Camilly Luddington v roli Lary Croft, zdá se to však pravděpodobné. Tomb Raidera každopádně čekají velké změny, tak doufejme, že slavné herní sérii neuberou na dlouhodobé kvalitě.

Zdroj: Sacred Symbols

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!