The Last of Us 2 bylo odloženo na neurčito. Nemůže za to ale jen pandemie

Dvojka The Last of Us byla odložena už několikrát. Tentokrát však ani neznáme nové datum vydání.
The Last of Us Part 2
The Last of Us Part 2
Naughty Dog

reklama

O čem se v posledních dnech spekulovalo, stalo se realitou. The Last of Us Part 2 byla odložena na neurčito a nevyjde tak 29. května. V oficiálním prohlášení studia Naughty Dog stojí, že důvodem odkladu je globální krize spojená s koronavirem a nemožnost vydat hru takovým způsobem, jak si hráči zaslouží.

Vývojáři ujistili, že hra už je skoro hotová a opravují se poslední chyby. "Problémy jsou logistické povahy, za současné situace bychom zřejmě hru nedokázali dostat k hráčům ve stejnou dobu. V zájmu zachování nejlepšího možného zážitku pro všechny hráče jsme tedy vydání odložili do doby, kdy toho bude možné dosáhnout."

Zjednodušeně řečeno jako hlavní důvod Naughty Dog uvádí nemožnost vydat a distribuovat fyzické vydání hry, včetně různých speciálních edic. Otázkou je, zda by byl takový problém vydat hru alespoň digitálně s tím, že by hráči s objednanou fyzickou verzí dostali kód ke stažení a na fyzickou verzi si zkrátka ještě počkali.

Skutečným důvodem tak bude spíše nevyladěnost hry, kterou jistě značně zkomplikoval taky nutný přechod na práci z domova, který si vyžaduje pandemie. Je veřejným tajemstvím, popsaným v mnoha článcích, že v poslední době se v Naughty Dog pracuje v pekelném tempu a přesčasech, které si vyžádaly i vzbouření a odchod části vývojářů, což dále zvyšuje tlak na zbytek týmu.

Nový screenshot z The Last Of Us Part 2
Autor: Naughty Dog Nový screenshot z The Last Of Us Part 2

Odklad The Last Of Us Part 2 každopádně potvrzuje předpovědi známého novináře Jasona Schreiera, že většina her s plánovaným datem vydání po letošním dubnu se bude potýkat se zpožděním. Bude se týkat i pecek jako Ghost of Tsushima nebo Cyberpunku 2077, kde studio stále trvá na tom, že vyjde v původním termínu 17. září?

Co říkáte na odsunutí The Last of Us Part 2 na neurčito? Kterého dalšího odkladu se obáváte?

reklama

reklama