The Last of Us 2 trhá velké herní rekordy. Nejlepší start mělo i v ČR

Hra mizí z obchodů neskutečnou rychlostí.
The Last of Us Part 2 má rekordní prodejní čísla
The Last of Us Part 2 má rekordní prodejní čísla
Naughty Dog / koláž

reklama

Už v prvních dnech po zahájení prodeje druhého dílu The Last of Us bylo jasné, že půjde o herní megahit, ale až teď jsou k dispozici celková mezinárodní čísla. Ta ukazují, že se jedná o světově nejprodávanější exkluzivitu pro PlayStation 4, která s více než 4 miliony prodaných kusů suverénně překonala dosavadního lídra Spider-Mana (3,3 milionu) a God of War (3,1 milionu).

Hra navíc získala mnoho lokálních rekordů. Nejlepší start zaznamenala nejen v Česku, ale taky třeba v sousedním Slovenku. Rusko dokonce hlásí, že jde o nejúspěšnější premiéru hry od začátku konzole PlayStation jako takové - dosud tam rekord drželo GTA V.

První údaje z druhého týdne prodejů pochází z Británie, kde si hra udržela pozici jedničky v prodejích krabicové verze, z čehož je patrné, že směřuje k výtečným prodejům také dlouhodobě, navzdory rozporuplnému přijetí od fanoušků, z nichž někteří hře vyčítají drastické zvraty v příběhu.

Kreativní režisér Neil Druckmann už stihl poděkovat všem fanouškům na sociálních sítích a bude teď jistě vyhlížet, jaké další rekordy zvládne jeho hra s hlavní hrdinkou Ellie pokořit.

Jelikož neobsahuje žádný trvanlivý online prvek, těžko může v dlouhodobých prodejích konkurovat celkovému hernímu rekordmanovi GTA V, ale jistě bude útočit na celkové prvenství v rámci exkluzivit ,což se však ukáže až za mnoho měsíců, možná i let. Jistě pomůže i remaster pro nadcházející PlayStation 5, který opět nakopne prodeje.

Čekali jste, že bude z The Last of Us Part II takový hit?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama