Legendarní Age of Empires se vrací. Microsoft překvapil celý veletrh E3 a slibuje víc!

Jedno z nejméně očekávaných oznámení největšího herního veletrhu se týká hry pro PC!
Age of Empires: Definitive Edition
Age of Empires: Definitive Edition
Microsoft

reklama

Když se řekne budovatelská strategie, musí každý hráč druhým dechem dodat Age of Empires. Jedna z nejslavnějších herních sérií má přitom na kontě pouze tři díly a s blížícím se 20letým výročím od uvedení jedničky se lidé v Microsoftu rozhodli, že tohle dogma změní. V rámci PC Gaming Show proto bez předchozích náznaků odhalili vylepšenou verzi původní hry a naznačili možné pokračování.

Co se týče edice Definitive, jak HD remaster v Microsoftu nazývají, půjde o po všech stránkách vylepšený první díl, a to jak ve smyslu grafiky, tak vlastností hry jako takové. V nativním rozlišení 4K a za přítomnosti nových textur nás tak čeká vedle klasického hraní také hra více hráčů a to samozřejmě i v rámci obsahu z datadisku Rise of Rome. Datum vydání sice neznáme, ale zanedlouho by měla být spuštěna betaverze, do které je možné hlásit se už nyní.

Z prezentace hry na PC Gaming Show ale vyšlo najevo, že remaster prvního dílu je jen prvním z mnoha plánovaných projektů, vztahujících se právě k Age of Empires. Bylo slíbeno, že na Gamescomu - největší evropské herní výstavě, konající se v Kolíně nad Rýnem - se hráči dočkají něčeho dalšího a v tomto ohledu je klidně možné začít mluvit o Age of Empires 4. Němečtí hráči strategie zbožňují a kdy jindy vtrhnout zpět na pole real-time strategií, než při tak krásném kulatém výročí?

reklama

reklama