Legendární Commandos se vrací! Budou remastery i nové dobrodružství

Kdo je nehrál, tak nic neví.
Commandos
Commandos
Pyro Studios

reklama

Herní série Commandos se vrátí. Společnost Kalypso (série Tropico, vzkříšení Sudden Strike) totiž získala práva na celou značku, kterou na svět dostali známí Pyro Games. Série, které na přelomu tisíciletí přepsala pravidla žánru stealth, týmových i klikacích strategií se tak vrátí zpátky na obrazovky. Kalypso slibují remastery i nové pokračování.

Hodně povzbudivé je, že by na znovuvzkříšení měli pracovat původní tvůrci. "Dlouho jsme hledali vhodného partnera, se kterým bychom mohli navázat na naši práci. V Kalypso jsou zkušení lidé, kteří mají zkušenosti s rebooty známých značek a my jsme rádi, že budeme pracovat právě s nimi," řekl Pérez Dolset, šéf stále existujících Pyro Studios (dnes Pyro Mobile).

V plánech jsou remastery pro všechny platformy a na ně navazující nový díl, ale vše je teprve na začátku. Commandos by se ale neměli odvrátit od svého původního konceptu - tedy žádná 3D záležitost z pohledu první osoby, ale poctivá strategie s pohledem shora, podobně jako tomu je u nedávno vydaných Shadow Tactics, nebo starších Desperados a Robin Hood.

První hra Commandos: Behind Enemy Lines vyšla v roce 1998, další díly následovaly v letech 2001 a 2003. Sérii pohřbil díl Strike Force, který se snažil princip hry převést do akčního 3D.

Taky se těšíte na návrat legendárních Commandos?

reklama

reklama