Legendární Diablo se vrací! Bude čtvrtý díl oznámen už na Blizzconu?

Od vydání třetího dílu uběhly dva roky, je čas na pokračování?
Diablo
Diablo
Activision/Blizzard

reklama

Vývojáři ze studia Blizzard zřejmě nevědí, kam skočit. Spolu s filmaři z Legendary Pictures dotáhli do kin filmový Warcraft, za několik dní vydají rozšíření pro World of Warcraft, snaží se dostat Overwatch na pole e-sportu a do toho všeho ještě udržují při životě Heroes of the Storm, Hearthstone a samozřejmě StarCraft. Poslední série – Diablo – by se navíc měla dočkat čtvrtého dílu!

Spekulace rozdmýchal YouTuber Rhykker, který si koupil vstupenku na Blizzcon 2016 a obdržel dárek v podobě balíčku s reklamními předměty. Mezi nimi byla i exkluzivní sada hracích kostek pro Dungeons & Dragons (původní Dračí doupě z USA) v koženém váčku s logem Diabla. Odtud všechno začalo.

Jednou z kostek je totiž čtyřstěnný jehlan, označovaný hráči D&D jako „D4“. Stejně tak by se ale zkracoval případný čtvrtý díl Diabla, což je ale jen začátek. Na rozdíl od ostatních čtyřstěnných kostek, je ta z reklamního balíčku mnohem menší a špatně se s ní hází. Co víc, při žádném hodu vám nepadnou tři stejná čísla, což je v porovnání se standardními D4 také neobvyklé. A aby toho nebylo málo, hodíte-li čtyřku, zbývajícími čísly budou vždycky dvě jedničky – tedy 4-1-1.

Američané uvádí datum v opačném směru, nežli jak jsme zvyklí my, a právě 4/11 je 4. listopad, což souhlasí s datem zahájení Blizzconu. Navíc, sečtete-li všechny tři možné kombinace těchto tří čísel, vyjde vám 666!

reklama

reklama