Legendární konzole se vrací v nové nabušené podobě. Kolik bude stát a kdy bude na pultech?

Brzy už půjde objednat!
První podrobnější informace o nové konzoli Ataribox
První podrobnější informace o nové konzoli Ataribox

Každému, kdo má alespoň základní ponětí o videohrách, snad nemusíme představovat legendární společnost Atari, která vládla pařanskému vesmíru ještě před příchodem PlayStationu a Xboxu. Její návrat s vlastní konzolí Ataribox teď dostává pevné kontury.

Jak vidíte z obrázků, design bude vycházet z klasické konzole Atari 2600, ale dostane moderní hipsterský ohoz, který bude zahrnovat pravé dřevo a tlumené podsvícení. Konzoli budou pohánět speciálně upravené čipy od AMD s grafikou Radeon a poběží na upraveném Linuxu, takže je pravdědpodobné, že při troše ladění si na ní zahrajete i hry z dalších platforem.

Budete ji moci použít taky na streamování videí, poslouchání hudby nebo na sociální sítě. Zatím však není jasné, s jakým balíčkem her bude uvedena, jistě však půjde o remasterované tituly z katalogu Atari a nějakou novou prvotřídní pecku, jakou byla třeba u Nintenda Switch nová Zelda: Breath of the Wild.

Obecně však má mít konzole spíše střední výkon, nebude tak soupeřit s giganty od Sony a Microsoftu, ale zaměří se místo AAA hitovek spíše na specifické a exluzivní tituly. Půjde tedy o podobné teritorium jako u již zmíněného Nintenda Switch.

Předprodej bude zahájen již brzy skrze Indiegogo, přičemž v první vlně si půjde mašinku koupit od 250 dolarů, v přepočtu 5500 Kč. Dostupná bude už na jaře 2018.

Co zatím říkáte na konzoli Ataribox? Získala si vaši pozornost?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama