Mafia potvrdila další české dabéry. Kdo namluví Salieriho nebo Sáru?

Vrátí se mnoho českých dabérů, ale ne všechny hlasy zůstanou stejné.
Mafia: Definitive Edition
Mafia: Definitive Edition
2K / Hangar 13

reklama

Předělávka kultovní Mafie odtajnila další herce pro český dabing hry. Kromě dvou ústředních figur Marka Vašuta (Tommy Angelo) a Petra Rychlého (Paulie) si svou roli z původního namluvení zopakují taky třeba Sam (Luděk Čtvrtník), Frank (Dalimil Klapka) nebo Alexej Pyško (detektiv Norman).

Víme taky, kdo nahradí zesnulého Antonína Molčíka, který propůjčil hlas Donu Salierimu. Bude to Marcel Vašinka, který je jedním z nejvytěžovanějších českých dabérů a český hlas dává třeba Stellanu Skarsgardovi nebo Michaelu Madsenovi. Novým hlasem promluví taky jeho mafiánský rival Don Morello, kterého namluví Ludvík Král (poslechněte si ho třeba ZDE).

Don Salieri ve hře Mafia: Definitive Edition
Autor: 2K / Hangar 13 Don Salieri ve hře Mafia: Definitive Edition

Osudová láska hlavního hrdiny Sára dostane v nové předělávce daleko větší roli než v originále. Lindu Rybovou zde vystřídá Lucie Pernetová s podobnou barvou hlasu a velkými zkušenostmi z rozhlasu i dabingu, včetně role Becky ve hře Hidden Agenda.

Tvůrci ze studia Hangar 13 v čele s jejich šéfem Hadenem Blackmanem v novém blogovém příspěvku zdůrazňují, jak velkou roli kladli právě na prohloubení charakterů všech vedlejších postav. „Celkově jsme chtěli zachovat ducha příběhu a postav, ale zároveň je více rozvinout, kde to bylo možné,“ vysvětlil Blackman.

Sára a Tommy ve hře Mafia: Definitive Edition
Autor: 2K / Hangar 13 Sára a Tommy ve hře Mafia: Definitive Edition

Více vlastního příběhu i dialogů se dočká většina postav v čele s Pauliem a Sárou. Z originálu jsme věděli, že je Sára dcera barmana Luigiho, takže nám dávalo smysl, aby pomáhala kolem baru. Díky tomu ji můžeme představit dřív a ukázat, že do určité míry chápe, jak se Tommy chová,“ upřesnil Blackman.

Nová verze Mafie má vykreslit svět, aby působil dojmem, že tady byl před Tommym a bude existovat i po něm. Své vlastní příběhy nedostanou jen vedlejší postavy, ale také místa v Lost Heaven a hlavně bude více rozvinut konflikt obou mafiánských bossů a pohnutá historie vztahu Salieriho a Morella. Mohli bychom se taky dočkat většího propojení s druhým dílem – otázkou zůstává, jakým způsobem.

Více se o hře dozvíme už ve středu 22. července od 17 hodin, kdy bude představen první delší gameplay s komentářem Hadena Blackmana.

Co říkáte na novinky ohledně českého dabingu Mafie?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!