Tvůrce Mafie zkritizoval první video z hraní remaku. Vadí mu vybuchující barely a moc nepřátel

Daniel Vávra si úplně nezamiloval první gameplay z předělávky české mafiánské klasiky.
Daniel Vávra kritizuje novou předělávku hry Mafia
Daniel Vávra kritizuje novou předělávku hry Mafia
Hangar 13 / Warhorse Studios / koláž

reklama

První gameplay z chystané předělávky hry Mafia je na světě. Viděl ho i duchovní otec celé série Daniel Vávra a jak bývá jeho zvykem, hned se o své dojmy podělil na sociálních sítích. Jelikož s novým remakem nemá už nic společného, nebral si servítky.

Pustil se do nové podoby Paulieho, kterého přirovnal ke Shrekovi či žábě. Vadí mu taky, že v ukázce z hraní nechybí vybuchující barely i auta – zkrátka, že se celé ladění hry posunulo k přehnané a bombastické akci.

Poznámka: Daniel Vávra mezitím facebookový příspěvek smazal. Níže je alespoň přepsaná jeho další reakce.

V diskuzi pod příspěvkem pak Vávra ironicky reagoval na komentář, který tvrdí, že hra vypadá zatraceně dobře. „Jasně a hlavně jsou tam vybuchující barely, pro jistotu červený a suprovej cover systém a fyzikální model jako v GTA a 5x víc nepřátel. Prostě po všech směrech je to lepší. Závidím, že jsem to takhle nedokázal taky. Že mě ty vybuchující barely tenkrát nenapadly taky. A ty auta, že mě nenapadlo udělat pro děti a místo toho jsme dělali nějakou fyziku blbou, co všem akorát vadila. O tolik lepší by to bylo.

Vávra se tak zařadil po bok hráčů, které první ukázka z remaku zklamala, protože čekali realističtější a dospělejší ladění hry – misto toho přestřelka i následná honička v autech vychází z často kritizované Mafie 3, která přinesla arkádové kosení nepřátel i zjednodušený herní svět.

Souhlasíte s pohledem Daniela Vávry, nebo se těšíte na akčnější přístup předělávky?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!