Microsoft chystá menší a levnější Xbox Series S s překvapivě solidním výkonem

Levnější verze nové konzole má být oficiálně představena v srpnu.
Fanouškovská představa vzhledu nového Xboxu Series S
Fanouškovská představa vzhledu nového Xboxu Series S
jiveduder / reddit.com

reklama

Již několik nezávislých zdrojů potvrdilo, že Microsoft v srpnu představí odlehčenější verzi své chystané konzole Xbox Series X. Měla by dostat přídomek Series S a v menším těle nabídnout solidní výkon za lákavou cenovku.

Její vlasnosti přiblížil Tom Warren, editor prestižního technologického magazínu The Verge. Překvapil informací, že by Series S (kódové označení Lockhart) měla mít totožné hlavní CPU jako její větší sourozenec, takže v hrubém výkonu předčí dokonce i PlayStation 5.

K ústupkům však dojde v grafické jednotce, která bude stavěná na rozlišení fullHD neboli 1080p, oproti plnému 4K. Její výkon by měl být něco kolem 4 teraflopů, tedy méně než má aktuální výkonnostní král Xbox One X se 6 teraflopy a asi třetinový oproti Series X.

Výhodou bude, že Microsoft připravil speciální kód pro vývojáře, který umožní veškeré hry připravované pro Series X jednoduše přizpůsobit právě pro méně výkonného sourozence, přičemž rozdíl by měl být znatelný pouze v grafice. Hratelnost i další vlastnosti hry zůstanou stejné, právě díky stejně výkonnému jádru obou konzolí.

Otázkou zůstává, zda i Series S dostane výkonný SSD disk pro rychlé načítání, coby hlavní lákadlo nové generace konzolí. Dá se to však očekávat, stejně jako výraznější navázání levnější konzole na předplatné Xbox All Access a streamovací službu Project xCloud. Rozhodujícím faktorem tak jistě bude nasazená cenovka.

Najde si levnější Xbox Series S své zákazníky?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!