Minecraft bude na mobilech soupeřit s Pokémony a Harrym Potterem. Co odhalila první upoutávka?

Nový Minecraft se stává realitou. Rozšířenou realitou!
Microsoft láká na nový Minecraft
Microsoft láká na nový Minecraft
Microsoft

reklama

Populární Minecraft už za několik dní oslaví 10. výročí a majitel značky Microsoft chystá něco velkého. Ukazuje to první upoutávka vypuštěná na internet. Půjde evidentně o mobilní záležitost využívající rozšířené reality. 

Většina spekulací hovoří o hře na principu Pokémon Go, která by však posunula principy ještě o kus dál, protože Microsoft má evidentně další velké plány s rozšířením Minecraftu do rozšířené a virtuální reality. Hra oficiálně podporuje VR pro Oculus Rift a Gear VR a tvůrce hry Markus Persson od počátku snil právě o větším vtažení hráčů do světa barevných pixelů.

Ostatně Microsoft už v roce 2015 představil speciální verzi Minecraftu použitelnou s jeho VR sadou HoloLens, která právě dostává druhou generaci. Nový Minecraft by mohl propojit několik různých zařízení a přístupů a dát tak přidanou hodnotu sběratelskému šílenství, které nabízí Pokémon Go nebo chystaný Harry Potter: Wizards Unite.

Více se jistě dozvíme už 17. května na výroční oslavě Minecraftu, kde bude jistě ukázána taky příběhově orientovaná záležitost Minecraft: Dungeons.

Věříte že nový Minecraft dokáže ke značce přitáhnout ještě více hráčů a fanoušků?

reklama

reklama