Microsoft přiznal drtivou porážku Xboxu konkurenčním PlayStationem. Kolik konzolí se prodalo?

Nikdo dosud neznal prodejní čísla Xboxů. Teď však sám Microsoft přiznal, o kolik prohrál s konkurenčním PlayStationem.
Xbox vs. PlayStation
Xbox vs. PlayStation
iStock

reklama

Microsoft přestal uvádět prodejní čísla své herní konzole Xbox na začátku fiskálního roku 2016, protože už tehdy bylo jasné, že jednoznačně zaostává za konkurencí, tehdy v podobě PlayStationu 4 překonávajícího Xbox One. Až nyní však sám objasnil, o kolik zaostal.

V dokumentu,  který musel předložit brazilskému národnímu regulátorovi, totiž výslovně uvádí: „Sony překonalo Microsoft, co se týče prodejů a instalovaných jednotek konzolí. V minulé generaci jich prodalo více než jednou tolik co Xboxů.“ Sony přestalo počítat prodeje PlayStationu 4 letos v březnu, kdy se číslo zastavilo na 117,2 milionu kusů. Je tedy zřejmé, že Microsoft prodal méně než 58,5 milionu, což odpovídá předchozím odhadům analytiků.

Z trojice videoherních gigantů to Microsoft řadí na třetí místo, Sony je sice momentálně první, ale do konce roku ho s jistotou přeskočí Nintendo se svou kompaktní konzolí Switch, které se podle posledních čísel prodalo 111 milionů kusů, ale stále se těší výborným prodejům. Je třeba připomenout, že prodané kusy konzolí nejsou jediným měřítkem úspěšnosti a schopnosti generovat příjmy.

V aktuální generaci konzolí se však Xboxu daří PlayStation dotahovat. Podle údajů společnosti Ampere Analysis na konci roku 2021 prodalo Sony 17 milionů kusů PlayStationu 5, což má být zhruba 1,6x více než prodal Microsoft Xboxu Series X/S. Na velmi lukrativním severoamerickém trhu pak Xbox vede před PlayStationem už tři čtvrtletí  po sobě.

Zdroj: The Verge

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!