Herní obchod roku: Microsoft kupuje vydavatele sérií Doom, Elder Scrolls, Fallout nebo Quake

Obří nákup Microsoftu znamená velkou posilu pro konzoli Xbox.
Microsoft kupuje o skupinu herních studií ZeniMax Media
Microsoft kupuje o skupinu herních studií ZeniMax Media
id Software / Microsoft

reklama

Tahle novinka se bezpochyby zařadí mezi největší videoherní zprávy roku. Microsoft oznámil, že kupuje společnost ZeniMax Media, která vlastní mnoho věhlasných herních studií jako Bethesda, id Software, MachineGames nebo Arkane Studios. Bude ho to stát 7,5 miliardy dolarů, což je třikrát víc, než dal svého času za Minecraft a jeho studio Mojang.

Microsoft tím pod svá křídla získává legendární herní značky jako The Elder Scrolls, Doom, Wolfenstein, Quake, Fallout, Dishonored, Prey nebo napjatě očekávaný Starfield. Mnoho z nich by tak mělo být v budoucnu exkluzivní pro Xbox nebo PC a neobjeví se tak na konkurenčním PlayStationu – nebo se značným zpožděním po vypršení časové exkluzivity.

Jelikož se studia stanou pro Microsoft kmenovými, bude to znamenat, že po svém vydání jejich hry posílí řady v předplatném Game Pass, které tak získá na další atraktivitě a bude znamenat velký argument, proč hrát právě na Xboxu.

Akvizice a převod studií bude probíhat postupně do konce června příštího roku a obě strany v prohlášeních hýří optimismem. „Umožní nám to dělat ještě lepší hry... Microsoft je neuvěřitelný partner a sdílíme s ním stejnou vášeň a principy,“ řekl Pete Hines, šéf marketingu Bethesdy.

Xbox a Bethesda spolupracují už roky... Jsem hrdý, že je můžeme přivítat v našem týmu, tweetoval šéf Xboxu Phil Spencer. Jde o jasný důkaz, že útok Xboxu na aktuálně vedoucí PlayStation bude opravdu tvrdý.

Co říkáte na nečekané a velké posílení Xboxu?

reklama

reklama