Tvrdá kritika Fortnite: Co na herním hitu vadí legendárnímu fotbalovému trenérovi Mourinhovi?

José Mourinho chce ve svém týmu šampiony, ale rozhodně ne v populárním battle royale.
José Mourinho zkritizoval Fortnite
José Mourinho zkritizoval Fortnite
Epic Games / profimedia.cz

reklama

Ne nadarmo má portugalský fotbalový fenomém José Mourinho (58 let) přezdívku The Special One. Kromě jeho četných trenérských úspěchů (2x výhra Ligy mistrů, 3x mistr Premier League atd.) totiž vyniká i magnetickou osobností, kterou charakterizuje hlavně úsečný styl vyjadřování a sarkastický humor.

Jako čerstvý kouč AS Řím čelil na sociálních sítích svého nového klubu rychlé palbě otázek v odlehčeném videu. A jedna z nich v čase 0:30 padla i na Fortnite. „Noční můra. Fotbalisti zůstávají vzhůru celou noc a hrajou tu kravinu... a hned další den přitom mají zápas.“

Narážel tak na častý problém fotbalistů, který se netýká pouze hry Fortnite. Mnozí mají hraní videoher jako jakousi druhou kariéru a streamují pro své fanoušky. Někteří zanedbávají spánek a rehabilitaci, takže jim pak v zápase chybí energie a stoprocentní koncentrace.

Náruživé hraní videoher pozdě do noci mohlo dle poznatků některých sportovních magazínů stát za senzačním brzkým vyřazením Francie z letošního fotbalového Eura. Francouzský trenér Deschamps byl po turnaji mimojiné kritizován, že nedokázal udržet disciplínu v dodržování večerky.

reklama

reklama