Nejděsivější videohra se dočkala pokračování! Zvládnete ho dohrát až do konce?

Někdy jsou hry prostě až příliš uvěřitelné...
Outlast 2
Outlast 2
Red Barrels
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bez předchozího upozornění vyšla včera demoverze druhého Outlastu. Hororové hry, kterou mnozí považují za jednu z prvních masově úspěšných hororovek moderní éry a vcelku zákonitě ji označují za nejděsivější. Druhý díl je vytouženou záležitostí a možnost alespoň částečně nasát atmosféru byste neměli propásnout.

Jen od nás přijměte malé upozornění, protože i v krátkém, přibližně půlhodinovém demu, které si můžete stáhnout a vyzkoušet, vás může tu a tam potkat infarkt. Těžko říct, zda bylo demo připraveno speciálně pro tyto účely, anebo jde o přímou část z plné verze, faktem ale je, že se hra tváří značně jinak, nežli tomu bylo v prvním díle.

Vzhledem k tomu, že hlavní hrdina vyráží do arizonské pouště, čekají nás vedle stísněných koridorů také rozsáhlé exteriéry. Pokud si ale myslíte, že „tam venku“ zůstáváte v bezpečí, protože je pokaždé kam utéct, nenechte se vysmát. Ať už kráčíte k osamělé vesničce, anebo jako zmatení králíci pobíháte po kukuřičném poli, atmosféra vás dostane a strach nikam nemizí.

V interiérech pak dojde na psychedelické přepínání realit a duchařské momenty, z nichž konstantně mrazí v zádech, aniž by se kolem bůhvíco dělo. Po uplynulé půlhodince pak odcházíte s pocitem, že chcete víc i přes to, že vám to pravděpodobně přinese jen trápení, propocené tričko a hnědé trenky. Jinými slovy – Outlast je zpátky a je ještě hororovější.

Pokud si sami netroufáte na hraní demoverze, mrkněte se na záznam našeho hraní!

Reklama
Reklama