Nejlepší hra letošního jara bude mít pokračování! Kdy vyjde Horizon 2?!

Vývojáři z Guerilla Games mají ambiciózní plány
Horizon: Zero Dawn
Horizon: Zero Dawn
Guerilla Games

reklama

Nemusíte být zrovna potomci slavného Einsteina, abyste si sami dokázali odvodit, že úspěšný herní projekt bude mít další díl. Stejně tak tomu bude i v případě největšího jarního překvapení – akční adventury Horizon: Zero Dawn. Zajímavé je ovšem to, že o druhém díle mluví vývojáři už nyní, necelé dva měsíce po vydání původní hry.

O druhém Horizon promluvil scénárista hry John Gonzales, který naznačil, že by pokračování muselo zůstat velmi podobné původní hře. Hráči očekávají určitý styl, výraznou hlavní postavu a překvapivé momenty, které bourají dosavadní představu o herním světě. Gonzales v rozhovoru pro magazín Game Informer poděkoval hráčům za jejich kladné reakce a slíbil, že pokračování připraví s velkou péčí.

Také výtvarný ředitel Jan-Bart van Beek vyhlíží pokračování, které by se v jeho očích mělo točit ještě více kolem roztodivných robotických zvířat, které je velmi zábavné navrhovat. „Přál bych si jich vytvořit třeba sto, bohužel realita je trochu jiná a my jsme toto svolení [pro první díl] nedostali,“ posteskl si Van Beek.

Na každý pád je nutné brát jakékoliv plány s rezervou. Momentálně vzniká příběhové rozšíření pro původní hru a na druhý díl si nějakou dobu počkáme. Navíc bude žádoucí, aby se vývojáři soustředili nejen na nový obsah, ale také na opravu některých věcí, které ve hře tolik nefungovaly. Ať už to ale nakonec dopadne jakkoliv, díky skvělému hodnocení a dobře odvedené práci bude Horizon 2 jednou z nejočekávanějších her svého roku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!