Nejlepší hra roku 2022: God of War Ragnarök porazila jiná drsná pecka

Letošní herní Oscary byly rozdány. Máme kompletní seznam vítězů, který v něčem překvapí... a v něčem vůbec.
God of War Ragnarök
God of War Ragnarök
Santa Monica Studio

reklama

Slavnostní ceremoniál letošních The Game Award určil nejlepší hry roku 2022. Ze zisku hlavní trofeje se může radovat akční PRG Elden Ring od klasiků žánru, japonského studia FromSoftware. Skvěle si vedl taky God of War Ragnarök se šesti cenami, včetně nejlepšího příběhu nebo hereckého výkonu pro Christophera Judge, představitele Kratose. Samostatně stojící kategorii hry roku podle hlasování hráčů získala pecka Genshin Impact.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hlavní trailer hry Elden Ring

Tady je kompletní seznam nominovaných a vítězů, kteří jsou zvýrazněni tučně.

Hra roku

A Plague Tale: Requiem (Asobo Studio / Focus Entertainment)
Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
Xenoblade Chronicles 3 (Monolith Soft/Nintendo)

Nejlepší herní režie

Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
IMMORTALITY (Half Mermaid)
STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)

Nejlepší příběh

A Plague Tale: Requiem (Asobo Studio / Focus Entertainment)
Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
IMMORTALITY (Half Mermaid)

Nejlepší výtvarné zpracování

Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
Scorn (Ebb Software / Kepler Interactive)
STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)

Nejlepší hudba

A Plague Tale: Requiem (Olivier Deriviere, Composer)
Elden Ring (Tsukasa Saitoh, Composer)
God of War Ragnarok (Bear McCreary, Composer)
Metal: Hellsinger (Two Feathers, Composer)
Xenoblade Chronicles 3 (Yasunori Mitsuda, Composer)

Nejlepší zvuk

Call of Duty: Modern Warfare II (Infinity Ward / Activision)
Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Gran Turismo 7 (Polyphony Digital / Sony Interactive Entertainment)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)

Nejlepší herecký výkon

Ashly Burch (Horizon Forbidden West)
Charlotte McBurney (A Plague Tale: Requiem)
Christopher Judge (God of War Ragnarok)
Manon Gage (IMMORTALITY)
Sunny Suljic (God of War Ragnarok)

Hra s nejsilnějším poselstvím

A Memoir Blue (Cloisters Interactive / Annapurna Interactive)
As Dusk Falls (Interior/Night / Xbox Game Studios)
Citizen Sleeper (Jump Over the Age / Fellow Traveller)
Endling: Extinction is Forever (Herobeat Studios / HandyGames)
Hindsight (Team Hindsight / Annapurna Interactive)
I Was a Teenage Exocolonist (Northway Games / Finji)

Hra s nejlepší dlouhodobou podporou

Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Destiny 2 (Bungie)
Final Fantasy XIV (Creative Business Unit III / Square Enix)
Fortnite (Epic Games)
Genshin Impact (HoYoverse)

Nejlepší indie hra

Cult of the Lamb (Massive Monster / Devolver Digital)
Neon White (Angel Matrix / Annapurna Interactive)
Sifu (Sloclap)
STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
TUNIC (TUNIC Team / Finji)

Nejlepší mobilní hra

Apex Legends Mobile (Lightspeed Studios / Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Diablo Immortal (Blizzard / NetEase Games)
Genshin Impact (HoYovese)
MARVEL SNAP (Second Dinner Studios / Nuverse)
Tower of Fantasy (Hotta Studio / Perfect World / Level Infinite)

Nejlepší komunitní podpora

Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Destiny 2 (Bungie)
Final Fantasy XIV (Creative Business Unit III / Square Enix)
Fortnite (Epic Games)
No Man’s Sky (Hello Games)

Hra s největší inovací v podpoře přístupnosti

As Dusk Falls (Interior/Night / Xbox Game Studios)
God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Return to Monkey Island (Terrible Toybox / Devolver Digital)
The Last Of Us Part I (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
The Quarry (Supermassive Games / 2K)

Nejlepší VR/AR hra

After the Fall (Vertigo Games)
Among Us VR (Schell Games / InnerSloth)
BONELAB (Stress Level Zero)
Moss: Book II (Polyarc)
Red Matter 2 (Vertical Robot)

Nejlepší akční hra

Bayonetta 3 (Platinum Games / Nintendo)
Call of Duty: Modern Warfare II (Infinity Ward / Activision)
Neon White (Angel Matrix/Annapurna)
Sifu (Sloclap)
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge (Tribute Games / Dotemu)

Nejlepší akční adventura

A Plague Tale: Requiem (Asobo Studio / Focus Entertainment)
God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
TUNIC (TUNIC Team / Finji)

Nejlepší RPG

Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
LIVE A LIVE (historia / Square Enix)
Pokémon Legends: Arceus (Game Freak / Nintendo / The Pokemon Company)
Triangle Strategy (Artdink / Square Enix)
Xenoblade Chronicles 3 (Monolith Soft / Nintendo)

Nejlepší bojová hra

DNF Duel (Arc System Works / Eighting / Neople / Nexon)
JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R (CyberConnect 2 / Bandai Namco Entertainment)
The King of Fighters XV (SNK)
MultiVersus (Player First Games / Warner Bros. Games)
Sifu (Sloclap)

Nejlepší rodinná hra

Kirby and the Forgotten Land (HAL Laboratory / Nintendo)
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (Traveller’s Tales / WB Games)
Mario + Rabbids Sparks of Hope (Ubisoft Milan / Paris / Ubisoft)
Nintendo Switch Sports (Nintendo EPD / Nintendo)
Splatoon 3 (Nintendo EPD / Nintendo)

Nejlepší simulace/strategie

Dune: Spice Wars (Shiro Games / Funcom)
Mario + Rabbids Sparks of Hope (Ubisoft Milan / Ubisoft Paris / Ubisoft)
Total War: Warhammer III (Creative Assembly / SEGA)
Two Point Campus (Two Point Studios / SEGAA)
Victoria 3 (Paradox Development Studio / Paradox Interactive)

Nejlepší sportovní či závodní hra

F1 22 (Codemasters / EA Sports)
FIFA 23 (EA Vancouver / Romania / EA Sports)
NBA 2K23 (Visual Concepts / 2K Sports)
Gran Turismo 7 (Polyphony Digital / Sony Interactive Entertainment)
OlliOlli World (Roll7 / Private Division)

Nejlepší multiplayer

Call of Duty: Modern Warfare II (Infinity Ward / Activision)
MultiVersus (Player First Games / WB Games)
Overwatch 2 (Blizzard)
Splatoon 3 (Nintendo EPD / Nintendo)
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge (Tribute Games / Dotemu)

Tvůrce obsahu roku

Karl Jacobs
Ludwig
Nibellion
Nobru
QTCinderella

Nejlepší indie debut

Neon White (Angel Matrix / Annapurna Interactive)
NORCO (Geography of Robots / Raw Fury)
STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
TUNIC (TUNIC Team / Finji)
Vampire Survivors (poncle)

Nejlepší herní adaptace

Arcane: League of Legends (Fortiche / Riot Games / Netflix)
Cyberpunk: Edgerunners (Studio Trigger / CD Projekt RED / Netflix)
The Cuphead Show! (Studio MDHR / King Features Syndicate / Netflix)
Sonic the Hedgehog 2 (Sega Sammy Group / Paramount Pictures)
Uncharted (PlayStation Productions / Sony Pictures)

Nejočekávanější hra

Final Fantasy XVI (Creative Business Unit III / Square Enix)
Hogwarts Legacy (Avalanche Software / Warner Bros. Games)
Resident Evil 4 (Capcom)
Starfield (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo EPD / Nintendo)

Nejlepší eSport hra

Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
DOTA 2 (Valve)
League of Legends (Riot Games)
Rocket League (Psyonix / Epic Games)
VALORANT (Riot Games)

Nejlepší eSportovec

Jeong “Chovy” Ji-hoon (Gen.G, League of Legends)
Lee “Faker” Sang-hyeok (T1, League of Legends)
Finn “karrigan” Andersen ( (FaZe Clan, Counter-Strike: Global Offensive)
Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere, Counter-Strike: Global Offensive)
Jacob “Yay” Whiteaker (Cloud9, VALORANT)

Nejlepší eSport tým

DarkZero Esports (Apex Legends)
FaZe Clan (Counter-Strike: Global Offensive)
Gen.G (League of Legends)
LA Thieves (Call of Duty)
LOUD (VALORANT)

Nejlepší eSport kouč

Andrii “B1ad3” Horodenskyi (Natus Vincere, Counter-Strike: Global Offensive)
Matheus “bzkA” Tarasconi (LOUD, VALORANT)
Erik “d00mbr0s” Sandgren (FPX, VALORANT)
Robert “RobbaN” Dahlström (FaZe Clan, Counter-Strike: Global Offensive)
Go “Score” Dong-bin (Gen.G, League of Legends)

Nejlepší eSport akce

EVO 2022
2022 League of Legends World Championship
PGL Major Antwerp 2022
The 2022 Mid-Season Invitational
VALORANT Champions 2022

Zdroj: IGN 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!