16 nejočekávanějších filmů a seriálů podle her: Blíží se nový Zaklínač, Kingdom Come nebo God of War

Na hráče se valí lavina filmových a seriálových adaptací jejich milovaných příběhů. Které by se mohly povést?
God of War, Kingdom Come: Deliverance a Cyberpunk 2077
God of War, Kingdom Come: Deliverance a Cyberpunk 2077
CD Projekt RED / Warhorse Studios

reklama

Přestože se filmové adaptace her netěší zrovna nejlepší pověsti, hlad po nich je stále obrovský – jinak by se filmové a televizní společnosti nervaly o práva na jejich realizování. Vybrali jsme proto nejzajímavější budoucí projekty, které se časem postaví po bok Zaklínače, Arcane, Detektiva Pikachu, Sonica nebo mnoha různých zpracování Resident Evilu.

Cyberpunk: Edgerunners

Kdy dorazí: 2022

Anime seriál ze světa Cyberpunku 2077 vzniká v přímé spolupráci vývojářů z CD Projekt RED a animátorů ze Studio Trigger. Režisérem bude Hirojuki Imaiši (Kill La Kill, Promare, Dead Leaves), o soundtrack se postará Akira Jamaoka (Silent Hill, Kuso).

Cyberpunk: Edgerunners
Autor: Netflix Cyberpunk: Edgerunners

The Last of Us

Kdy dorazí: posunuto na 2023

Desetidílný seriál má v první sérii dějově zhruba pokrývat první hru – ale v některých epizodách údajně přijdou i překvapení a nečekané zvraty. Projektu se ujal hlavní designér hry Neil Druckmann společně s Craigem Mazinem, jehož proslavil mrazivý seriál Černobyl. Roli Joela získal Pedro Pascal (The Mandalorian, Narcos), Ellie pak Bella Ramsey (Hra o trůny, Jeho temné esence).

První fotka ze seriálu The Last of Us
Autor: HBO První fotka ze seriálu The Last of Us

Minecraft: The Movie

Kdy dorazí: zatím nevíme

Filmový Minecraft měl mít původně premiéru v březnu 2022, ale kvůli covidu-19 a dalším komplikacím byl odložen na neurčito. Série změn zahrnovala i režiséra. Tím novým je Jared Hess (Zilionáři, Napoleon Dynamit), v hlavní roli se pak má objevit Jason Momoa (Hra o trůny, Aquaman, Duna).

Minecraft
Autor: Mojang Studios Minecraft

Tomb Raider – animovaný seriál

Kdy dorazí: zatím nevíme

Kromě druhého filmu s Alicií Vikander, který má prozatím název Tomb Raider: Obsidian, se chystá i animovaný seriál, jenž se má odehrávat po událostech hry Shadow of the Tomb Raider. Laru Croft v něm v něm však nenamluví herní Lara Camilla Luddington – tvůrci místo ní zvolili Hayley Atwell (Agent Carter, Vévodkyně).

Alicia Vikander ve filmu Tomb Raider
Autor: Warner Bros. Alicia Vikander ve filmu Tomb Raider

Borderlands

Kdy dorazí: zřejmě v roce 2023

Natáčení celovečeráku podle ujeté postapokalyptické looter střílečky už skončilo, termín premiéry je však stále neznámý. Režisérem je Eli Roth (Hostel, Přání smrti) a obsazení hlavních rolí je více než zajímavé: Cate Blanchett (Lilith), Jack Black (Claptrap), Jamie Lee Curtis (Tannis), Kevin Hart (Roland) nebo Janina Gavankar (Knoxx).

Borderlands
Autor: 2K Games Borderlands

BioShock

Kdy dorazí: zatím nevíme

Tak jako v kultovní herní sérii BioShock všechny cesty vedou k majáku, tak je jistotou, že se vždy chystá nějaká její adaptace. Studio Universal se ji zkusilo převést do filmu, ale vylámalo si zuby. V únoru 2022 vývojáři z Take-Two oznámili další celovečerák, který půjde rovnou na stream, na informace o konkrétních tvůrcích se však stále čeká.

BioShock
Autor: 2K Games BioShock

Zaklínač: Pokrevní pouto

Kdy dorazí: 2022

Spin-off seriálového Zaklínače bude mít šest dílů, které se odehrávají 1 200 let před dobou Geralta z Rivie a zabývají se událostmi ve světě nestvůr, lidí a elfů, které vedly ke zrození úplně prvního zaklínače. Seriálu šéfuje Declan De Barra (Iron Fist, The Originals) a v hlavních rolích uvidíme asijskou ikonu akčních filmů Michelle Yeoh (Tygr a drak, Shang-Chi, Zítřek nikdy neumírá) nebo Sophii Brown (Giri / Haji).

Zaklínač: Pokrevní pouto
Autor: Netflix Zaklínač: Pokrevní pouto

Fallout

Kdy dorazí: zřejmě v roce 2023

Jonathan Nolan a Lisa Joy, tvůrci nového Westworldu, dostali na starost seriálovou adaptaci Falloutu, jejíž natáčení se mělo rozjet v první polovině roku 2022. Prozatím není známo, zda bude kopírovat některou z her nebo přijde s vlastním příběhem z nukleární pustiny, která kdysi bývala Amerikou.

Fallout
Autor: Bethesda Softworks Fallout

Mass Effect

Kdy dorazí: zatím nevíme

Dlouhou dobu chystaný filmový Mass Effect je definitivně u ledu. Amazon si však momentálně vyjednává práva pro seriálovou adaptaci, tak doufejme, že se debatování co nejdřív promění v zelenou pro pořádnou sci-fi pecku.

Mass Effect
Autor: Bioware Mass Effect

Metal Gear Solid

Kdy dorazí: zatím nevíme

Legendární sérii od Konami a oceňovaného tvůrce Hidea Kodžimy natočí jako hraný film Jordan Vogt-Roberts (Kong: Ostrov lebek, Králové léta). Do hlavní role obsadil Oscara Isaaca (Star Wars, Moon Knight, Ex Machina), takže minimálně po herecké stránce se nemáme čeho bát.

Metal Gear Solid
Autor: Konami Metal Gear Solid

Portal

Kdy dorazí: zatím nevíme

Podobně jako v případě adaptací Gears of War nebo Call of Duty se dlouho nemluvilo o filmovém Portalu, takže všichni začali předpokládat, že zamrznul. Jenže v roce 2021 řekl J. J. Abrams magazínu IGN: „Píšeme scénář. Jsme opravdu nadšení z toho, jak vypadá aktuální verze, takže to vypadá, že věci se konečně pohnuly kupředu.

Portal
Autor: Valve Portal

Kingdom Come: Deliverance

Kdy dorazí: zatím nevíme

V říjnu 2020 proběhla světem zpráva, že čeští vývojáři z Warhorse Studios uzavřeli dohodu s produkční společností Wild Sheep Content, na jejímž konci má být filmová nebo seriálová adaptace jejich středověké hry. Už tehdy sháněli scenáristy a režiséry, jenže od té doby je kolem projektu ticho. Dočkáme se oznámení třeba při očekávaném představení druhého dílu hry?

Kingdom Come: Deliverance
Autor: Warhorse Studios Kingdom Come: Deliverance

Ghost of Tsushima

Kdy dorazí: zatím nevíme

Akční adventura, jejíž hlavní hrdina Jin Sakai čelí v době samurajského Japonska mongolské invazi na ostrov Cušima, se promění v celovečerák. Na jeho přípravě si chce dát maximálně záležet akční specialista Chad Stahelski, který však ještě předtím musí dokončit čtyřku a pětku Johna Wicka.

Ghost of Tsushima
Autor: Sucker Punch Productions Ghost of Tsushima

God of War

Kdy dorazí: zatím nevíme

Příprava hraného filmu ztroskotala, ale zato se chystá seriál. Byl svěřen tvůrcům Expanse Markusu Fergusovi a Hawku Ostbymu, k nimž se přidá ještě Rafe Judskins (Kolo času). Dosud nebylo oznámeno, zda bude adaptovat řeckou nebo severskou linku příběhu zuřivého poloboha Kratose, možná ale... časem dojde na obě?

God of War
Autor: Santa Monica Studio God of War

Gran Turismo

Kdy dorazí: zatím nevíme

Vlajkový automobilový simulátor konzole PlayStation měl v roce 2013 dávat dohromady i Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Tron: Legacy). Vývoj filmu však byl restartován a pánové ze Sony oznámili, že by měl momentálně chystanou adaptaci režírovat Neil Blomkamp (District 9, Elysium, Chappie).

Gran Turismo 7
Autor: Polyphony Digital Gran Turismo 7

Horizon Zero Dawn

Kdy dorazí: zatím nevíme

Seriálovou adaptaci Horizon Zero Dawn oznámil šéf PlayStationu Jim Ryan na akci Sony Business Briefing na konci května 2022. Prozatím však nevíme nic víc – ani jestli půjde o animovanou či (pořádně drahou) hranou postapokalyptickou podívanou.

Horizon Zero Dawn
Autor: Guerilla Games Horizon Zero Dawn

Na kterou z herních adaptací se těšíte nejvíc?

Zdroj: Autorský článek

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!