Nejočekávanější hry roku 2021: Od Halo Infinite ke God of War: Ragnarök

Vybrali jsme zaručené hity z očekávané záplavy skvěle vypadajících titulů.
Nejočekávanější hry roku 2021
Nejočekávanější hry roku 2021
WB Games Montréal / Santa Monica Studio / Microsoft Studios

reklama

Koronavirus herní průmysl neoslabil, ale naopak posílil. Přestože jsou vyhlídky do roku 2021 v mnohém nejisté, rozhodně bude co hrát. Vybrali jsme desítku titulů, na které čekají pařani po celém světě.

Diablo IV

Platformy: PC, Xbox One, PS4, next-gen konzole zatím neoznámeny

Věříme, že král podzemních akčních RPG dorazí ještě letos, protože už loni byla k vidění celkem vyladěná hratelná verze. Prozatím byly představeny tři hratelné třídy – barbar, čaroděj a druid. Novinkou bude otevřenější svět nebo větší on-line interakce mezi hráči, kvůli které nepůjde spustit v off-line režimu.  

Gotham Knights

Platformy: PC, PS5, PS5, Xbox One, Xbox Series

Batman je mrtvý! Tak začíná nová pecka od tvůrců série Batman: Arkham, která však má přijít s vlastním novým pojetím. Ujmeme se jednoho ze čtyř batmanových odchovanců: Nightwing, Batgirl, Robin nebo Red Hood a budeme bojovat se záhadným Sovím tribunálem a to jak v sólo módu, tak v rámci kooperativního multiplayeru pro dva hráče.

Far Cry 6

Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Stadia, Amazon Luna

Populární série od Ubisoftu se pevně drží svého nastaveného kurzu a Far Cry jde v tomto směru příkladem. Opět se tak dočkáme souboje s všemocným a všehoschopným šílencem obklopeným fanatiky – v otevřeném světě, který vybízí k objevování, osvobozování a vůbec všemožnému akčnímu experimentování. V hlavní roli karibského diktátora tentokrát hvězdný a démonický Giancarlo Esposito (Perníkový táta, Volejte Saulovi, Obvyklí podezřelí, The Mandalorian).

Hogwarts Legacy

Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series

Ukojit hlad po plnokrevné hře ze světa Harryho Pottera by mělo akční RPG, které se odehrává v Bradavicích dvě stě let před příchodem brýlatého kluka s jizvou na čele. Budeme si moci zvolit, do které bradavické koleje nastoupíme, na které budeme chodit předměty a tedy i svou kouzelnickou specializaci. Roli budou hrát vztahy s ostatními studenty či profesory. Na tvorbě příběhu i otevřeného světa se podílí přímo J. K. Rowlingová.

God of War: Ragnarök

Platformy: PS5

Pokračování severského putování boha války Kratose dostalo podtitul, který v tamní mytologii značí sudbu bohů, vrcholící bitvou mezi bohy a jotuny. Každopádně nemá jít o záverečný díl příběhu Kratose a jeho syna Atreuse. Přestože informací je zatím pomálu, věříme, že dorazí ještě letos, protože tým kolem Coryho Barloga má na čem stavět.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Platformy: PC, Xbox Series

U které hry máme o letošním datum vydání naopak pochybnosti, je pokračování kultovního Stalkera z roku 2007. Hra si totiž prošla bolestivým vývojem, který začal v roce 2010 a byl už dvakrát zrušen. Od posledního oznámení na jaře roku 2018 je však už na pevné cestě a ukázky aktuální podoby postavené na Unreal Engine 4 vypadají opravdu slibně.

Horizon Forbidden West

Platformy: PS4, PS5

Jedna z nejzářivějších hvězd PlayStationu 4, která si později našla cestu i na PC, chce velkolepým způsobem odstartovat generaci novou. Vrátí se tak Ashly Burch jako hrdinka Aloy, Lance Reddick coby Sylens a taky záplavy záhadným robotích stvoření. Jen škoda, že vyjde taky na dosluhující konzoli, což by mohlo limitovat rozmach vylepšeného enginu Decima, který poháněl třeba i oceňovaný Death Stranding. 

Halo Infinite

Platformy: Xbox Series, Xbox One, PC

Launchovací megahit nového Xboxu Series X, který se nestal... Rozhořčené reakce fanoušků na první gameplay ukázky donutily Microsoft hru od 343 Industries odsunout – a to o celý rok! Hra teď bude mít dost času, aby si dalšími ukázkami a sliby napravila pošramocenou pověst. Jistě potěší, že dorazí rovnou jako součást předplatného Game Pass.

Resident Evil Village

Platformy: PC, PS5, Xbox Series

Osmé pokračování hlavní dějové linky populárního survival hororu naváže tam, kde skončila sedmička – v zabláceném a smradlavém zapadákově. Vesnické prostředí zafungovalo jako zajímavé osvěžení a vše nasvědčuje, že přidáním vlkodlaků a starobylého prostředí by mohlo zafungovat ještě víc. Dějištěm hry je navíc Evropa, tak třeba nakonec zjistíme, že oním tajemným hradem z ukázky je Bezděz a zombíci se valí z nechvalně proslulého Disco Bílý Kámen na břehu Mácháče.

Cyberpunk 2077 DLC

Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Stadia

Cyberpunk 2077 má v letošním roce hodně co napravovat. Nejde jen o jeho technický stav, ale taky o fakt, že hra v mnoha ohledech působí nedodělaným dojmem. Ohromný potenciál svého bohatého světa však může naplnit slíbenými velkými příběhovými přídavky, z nichž první by mohl dorazit už letos, pokud se vývojáři včas vymotají z bludného kolotoče hotfixů a patchů.

Spoustu zajímavých her jsme museli vynechat. Které vám ve výběru chybějí a proč?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama