Tohle jsou nejočekávanější RPG hry roku 2018! Vydáte se do středověku, nebo za upíry?

Hry na hrdiny jsou tu s námi odnepaměti a letos se na tom nic měnit nebude
Nejočekávanější RPG 2018
Nejočekávanější RPG 2018
Dontnod/Warhorse

reklama

Hry na hrdiny nebo – jinak řečeno – RPG, jsou jedním z nejstarších a zároveň nejoblíbenějších žánrů videoher. Ani letos navíc nepřijdeme zkrátka a některé kousky už doslova klepou na dveře. Pokud si chcete udělat pořádek v tom, co se na rok 2018 chystá, tady je seznam těch nejočekávanějších titulů.

Pillars of Eternity 2: Deadfire | 3. dubna

Náš výčet začínáme titulem, který se nebojí vracet do historie a oslovovat moderní hráče tím, co generace jejich otců hltala v případě takových legend, jako je Baldur’s Gate nebo Fallout. Pillars of Eternity se navíc dočkají druhého dílu a je to jen další důkaz, že izometrická a náležitě ukecaná RPG jsou v kurzu i dnes.

Vampyr | jaro 2018

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nechcete obracet zpět, pak se určitě těšte na krví nasáklé RPG Vampyr. Studio Dontnod (Life is Strange, Remember Me...) na něm pracuje už pěkně dlouho a půjde dle jejich slov o něco opravdu unikátního. V kůži upíra se budete potloukat Londýnem roku 1918 a budete neustále řešit existencionální dilema, jestli pít krev a ukojit tak svoji touhu, anebo žít v zájmu obyčejných lidí a moc nezlobit. Zní to samozřejmě velmi zjednodušeně, hra ale bude mít podle dostupných informací skutečnou hloubku a spoléhá se i na velmi přiléhavé vizuální ztvárnění.

Monster Hunter: World | 26. ledna

Prvním zástupcem japonské školy RPG je klasika Monster Hunter, ve kterém jde – věřte, nevěřte – o lovení monster. V otevřeném světě na vás čeká jedna výzva za druhou a potvory, které si v ničem nezadají s představivostí vašich bujných snů. Lovit monstra je navíc v případě Monster Hunter: World zábava i ve více hráčích a osvědčený koncept funguje napříč národy i věkovými skupinami. Pokud nemáte konzole, počkejte do vydání PC verze, které se plánuje na podzim.

Ni No Kuni II: Revenant Kingdom | 23. března

A abychom nezůstali Japoncům dlužní i druhou zmínku, je tady druhé Ni No Kuni. Na první pohled se tahle hra jeví jako další film z dílny studia Ghibli, ve skutečnosti jde ale o poměrně propracované a překvapivě vážné RPG, které však zůstává věrné pohádkám a dobro v něm pravděpodobně nad zlem znovu zvítězí. Příběh bude sledovat rozepři mezi kočičím a myším královstvím, nenechte se ale námětem zmást či odradit. První díl byl hodnocen velmi kladně a dvojka jde sveřepě v jeho šlépějích.

Greedfall | 2018

Předposlední hrou v našem součtu je Greedfall, nenápadný titul, který se v letošním roce podívá na PC i konzole. Zařadili jsme ho do seznamu proto, že slibuje výlet do neoukané doby 17. století, ve které budeme svědky násilné kolonizace jednoho z mnoha pomyslných rájů na zemi, kde v míru žijí původní obyvatelé a neumějí se s vetřelci vyrovnat. V případě Greedfall bude navíc celý konflikt ozvláštněn přítomností nadpřirozených bytostí, které to kolonizátorům náležitě osladí.

Kingdom Come: Deliverance | 13. února

Co by to bylo za český žebříček očekávaných RPG, kdybchom nezmínili nejočekávanější letošní hru z domácí provenience. Kingdom Come, dílo Dana Vávry, spatří světlo světa už 13. února a bere si za cíl přinést realistický pohled na český středověk i zápletku příběhu, který se na našem území mohl stát. Hra vyniká jak grafickým zpracováním, tak zejména slibovaným systémem questů a dialogů, který by měl nabídnout dostatek možností a počítá i s tím, že se hráčům nepovede vše vyřešit. V případě KCD však nepřijde ke slovu informace o neúspěchu a načítací obrazovka, ale hra poběží dál a bude počítat s tím, co jste (ne)zvládli.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama