Tohle jsou nejočekávanější střílečky roku 2018! Budete hrát Call of Duty, nebo Battlefield?

I letošní rok bude na akční hry hodně bohatý.
Nejočekávanější střílečky roku 2018
Nejočekávanější střílečky roku 2018
Ubisoft/Activision

reklama

Pokud patříte k vyznavačům akce a nemáte příliš čas zjišťovat, co zajímavého v tomto ohledu letošní rok přinese, nabízíme vám seznam těch nejočekávanějších stříleček. Jde o tituly, které už mají potvrzené datum vydání v tomto roce anebo se přinejmenším očekává, že letos vyjdou.

Batallion 1944 | 05/2018

Vydání Call of Duty z druhé světové války bude pravděpodobně znamenat alespoň částečný návrat k tomuto konfliktu, což reflektuje nejen očekávaný posun Battlefieldu tímto směrem, ale také přípravy akce Batallion 1944. Jde o ryze multiplayerový 5v5 projekt, který prošel úspěšnou kickstarterovou kampaní a chce oslovit hráče, kteří jsou už znudení z jiných tradičních týmových akcí.

The Walking Dead | podzim 2018

Ačkoliv seriál Živí mrtví není vysloveně akční záležitostí a celé série bývají věnovány vnitřnímu pnutí mezi přeživšími, vývojáři ze studia Overkill chtějí nabídnout tuhou zombie řež ve známém světě. Půjde o kooperativní akci, ve které zavítáte do apokalypsou zmítaného Washingtonu s jediným úkolem – přežít!

Call of Duty | podzim 2018

Loňské Call of Duty zaznamenalo úspěch zejména díky tomu, že se vrátilo do kulis druhé světové války. Je ovšem nepravděpodobné, že v tom budou vývojáři v tomto roce pokračovat. Jak je známo, na vývoji hry se podílejí hned tři studia a ve vydávání se střídají. Je tedy pravděpodobné, že Treyarch, který má na starosti letošní hru, přijde opět s Black Ops. Jak tomu nakonec bude, se dozvíme během veletrhu E3, je ovšem jisté, že Call of Duty vyjde i letos.

Battlefield | podzim 2018

Když se řekne Call of Duty, musí se samozřejmě ihned zmínit také Battlefield. Největší konkurent slavného CoD zabodoval návratem k první světové válce i perfektním vizuálním ztvárněním, není však pravděpodobné, že se bude letos pohybovat v kulisách druhé světové. Mnohem jistější se nám jeví sázka na vietnamské Bad Company 3, o kterém se spekuluje zdaleka nejvíc. Ať už to ale dopadne jakkoliv, Battlefield je opět připraven šokovat svět mírou detailů a grafické pestrosti díky enginu Frostbite.

Metro Exodus | 2018

Nenápadná akce Metro se v průběhu let stala kultem. Hráči nejen z Evropy si užili hodně zajímavý příběh i perfektní hratelnost a není divu, že se s třetí hrou chlubí každý, kdo s ní má co dočinění. Naposledy to byl Microsoft, který věnoval velkou část své E3 konference právě Metro Exodus a mnozí nabyli dojmu, že půjde o exkluzivitu. Metro Exodus by ale mělo v letošním roce vyjít souběžně také pro PC a PS4 a půjde o nejambicióznější díl ze všech. Koncept hry nicméně zůstává stejný, a tak se můžete těšit na tuhý boj proti mutantům, zrádcům a stvůrám z řad lidí.

Far Cry 5 | 27. března

Náš seznam nejočekávanější stříleček ukončujeme hrou, která má nejkonkrétnější obrysy. Jde o pátý díl Far Cry, které se přesouvá přímo do Spojených států a nabídne pohled na zvárcený život jižanských pánbíčkářů. Far Cry 5 má být sice další variací již mnohokrát viděného, ale koncpet a již představené možnosti hry působí přinejmenším svěže. A cítíme rovněž obrovský battle-royale potenciál, se kterým vývojáři koketují snad v každém videu.

reklama

reklama