Tohle je 10 nejočekávanějších her roku 2018, které musíte mít! Začněte šetřit, nebude to levné…

Hry v roce 2018 budou mít co nabídnout!
Nejočekávanější hry roku 2018
Nejočekávanější hry roku 2018
Sony

reklama

Rok 2018 bude z pohledu hráčů videoher opět hodně bohatý a už na jeho samotném začátku jsme schopní mluvit o desítkách velmi slibných titulů. Abyste v tom ale měli pořádek a mohli se zaměřit tím správným směrem, přinášíme vám výčet těch deseti nejlepších, které budou za 12 měsíců plnit všechny výroční ankety. Jdeme na to!

A Way Out

Prahnete po skutečné kooperaci, která bude mít smysl a půjde v ní každou chvíli o krk? Pak se zaměřte na tuhle záležitost, ve které se budete dostávat z vězení. A nejlepší na tom je, že hru musí vlastnit jen jeden z prchající dvojice, ten chudší se prostě jen připojí a vesele hraje.

Detroit Become Human

Hry designéra Davida Cage obvykle vzbuzují rozruch mezi milovníky dobrých příběhů, ne vždy ale tito milovníci odcházejí spokojeni. Poslední Cageův titul – Beyond: Two Souls – nedopadl příliš dobře a Detroit bude mít hodně práce tenhle stín sejmout. Podle dostupných informací to však vypadá, že Quantic Dream udeřili hřebík na hlavičku a konečně se dočkáme hry, ve které budou mít vaše rozhodnutí smysl.

Far Cry 5

Jestli jste už unavení šablonovitostí her od Ubisoftu, pak to zkuste ještě jednou překousnout u Far Cry 5. Bez ohledu na to, že hratelnost nebude od předchozích dílů znatelně odlišná, nabídne pátý díl neotřelé prostředí. Notně zvrácený příběh je totiž zasazen na jih Spojených států, kde se to jen hemží sektáři a pánbíčkáři, kteří jsou – se zbraní v ruce – hodně nebezpeční. Přidáte-li k tomu perfektní výtvarnou stránku a popkulturní odkazy, čeká vás pravděpodobně hodně svěží zážitek.

God of War

Kratos – hlavní hrdina série God of War – zažije letos obrovský comeback. Vývojáři se totiž rozhodli, že koncept hry značně inovují a namísto hektické, spíše shora viděné akce představí tradičnější 3rd person akční adventuru. Už od představení hry na E3 v roce 2016 se těšíme na vynikající grafiku a silné vykreslení pouta mezi otcem a synem. Snad to dobře dopadne!

Kingdom Come: Deliverance

Bez ohledu na to, že je Kingdom Come produktem domácí provenience, řadíme ho do seznamu zejména s vidinou toho, že se dočkáme nového způsobu vyprávění příběhu v RPG. Designér Daniel Vávra už mnohokrát prokázal, že se na hry dívá skrze odlišnou optiku, než jak činí designéři z gigantických studií, a jeho projekt vypadá opravdu slibně!

The Last of Us Part 2

V případě druhého dílu The Last of Us asi není pochyb nad kvalitou – studio Naughty Dog si hýčká všechny své hry, a když k této přičteme syrový dospělý příběh, měli bychom se dočkat něčeho hodně speciálního. První díl sklízel nejlepší možná hodnocení a vyhrával ve všech anketách, i to je ostatně důvod, proč nenechávají vývojáři nic náhodě. Poslední zveřejněné video vypadá skvěle a mělo by jít o krásnou tečku za érou konzole PlayStation 4.

Metro Exodus

Pokud ale naopak preferujete Xbox One, určitě se zaměřte na nové Metro. Střílečka, která se pozvolna dostala do popředí zájmu všech milovníků akčních her, se dočká dalšího dílu a společně s vydáním dojde na prověření toho, co umí Xbox One X. Primárně pro něj je totiž hra vyvíjena, ačkoliv se samozřejmě objeví i na konkurenčním systému a PC. Těžkých ruských příběhů nemáme nikdy dost, stejně jako zmutovaných monster a kdysi slavných zastávek moskevského metra.

Red Dead Redemption 2

Divoký západ není téma, které by bylo ve videohrách bůhvíjak často zpracováno, spojíte-li navíc western se značkou Red Dead Redemption a vývojáři z Rockstar, čeká nás hodně výbušná směs. První díl si užil slávy dosyta (i když nikdy nevyšel na PC) a dvojka se díky možnostem současných technologií tváří opravdu výborně. Pokud bude příběh s možnostmi hry jen do poloviny tak pestrý, jako v případě předchozí hry, akce s otevřeným světem to budou mít v roce 2018 hodně složité!

Spider-Man

Milovníci komiksových filmů se letos dočkají vysněné videohry – už žádné kompromisy, už žádná marketingová výplň. Spider-Man od vývojářů ze studia Insomniac Games má být revoluční hned v několika ohledech a jedním z nich je zpracování města a pohybu slavného superhrdiny. Údajně by hra měla umět ždímat maximum z PlayStation 4, což ale musíme brát s rezervou. I tak ale vypadá Spidey ve formě a určitě se sveze na vlně popularity chystaného filmu.

State of Decay 2

Na závěr žebříčku jsme vybrali kooperativní akci, která se bude snažit udržet při životě žánr zombie survivalů. Jestli to má totiž někdo zvládnout, pak to bude State of Decay 2, jehož tvůrci vycházejí ze všeho dobrého i špatného, co se týkalo prvního dílu a mají ambice promluvit i do vod her, jako je PUBG.

reklama

reklama