Největší herní tajemství vyzrazeno! O čem má být Half-Life 3? A kdy konečně vyjde?

Tohle se nikdy nemělo stát!
Half-Life 3
Half-Life 3
Valve/Imgur

reklama

Pokud jste doufali, že se někdy přece jen dočkáte vydání třetího dílu legendární střílečky Half-Life, po dnešním dni se naděje takřka rovnají nule. Scenárista Marc Lidlow totiž na svém blogu zveřejnil příspěvek, ve kterém Gordon Freeman retrospektivně vzpomíná na to, co všechno zažil během nikdy nevydané třetí epizody k Half-Life 2, z níž se vrámci rozhovorů stal po letech vybájený třetí díl.

Všechna jména byla samozřejmě upravena tak, aby nebyla shodná s těmi, která se objevila ve hře, na první pohled je však očividné, o čem Lidlaw píše. Na svém Twitteru se navíc diví, že lidi tak hrozně řeší nějakou "fanfikci" a nechápe, proč je jeho blog pod neutuchajícím návalem lidí...

Jestli vás zajímá, co se tedy mělo odehrát ve třetí epizodě, pak vás odkážeme na NeoGAF, kde najdete kompletní přepis a nutno přiznat, že by to byla skvělá hra. Gordon totiž cestuje s Alyx na Antarktidu, kde chtějí najít loď Borealis, která v sobě ukrývá zbraň proti Combinům. Když ale dorazí na místo, nacházejí pouze základnu nepřátel.

Tenhle šok ovšem netrvá příliš dlouho, protože si později uvědomí, že loď Borealis je schopná cestovat v prostoru i čase, a tak jednoduše čekají na její přílet. Poté, co se jim podaří loď přivolat, však vyvstává obrovské dilema, jak s ní naložit. Zničit ji, aby se zbraň nedostala do rukou Combinů? Nebo se pokusit zbraň získat a použít ji proti nepřátelům? Nakonec se ovšem loď podařilo ovládnout a pochopit, že skrze ní skutečně lze cestovat kamkoliv a kdykoliv. Nastane ovšem další spor, po něm Alyx odchází za G-Manem a Gordon zůstává sám. Přesouvá se do světa, o němž si myslí, že je světem Combinů, ovšem prohlédne skrze Dysonovy sféry a pochopí, že loď stejně neučiní žádné významné poškození úhlavním nepřátelům.

V zlomku před výbuchem je nicméně Gordon zachráněn Vortigaunty, ti ho přenesou do bezpečí a příběh končí. Opět bez konce, opět s více než otevřeným koncem...

reklama

reklama