Proč Němci na MS propadli? Prý nebyli odpočatí, protože pařili do rána videohry

Ani nemusíte dvakrát hádat, co byla mezi německými reprezentanty nejoblíbenější hra.
Němečtí reprezentanti pařili FIFU až do časných ranních hodin
Němečtí reprezentanti pařili FIFU až do časných ranních hodin
iStock.com / EA Sports

reklama

Francie se na čtyři roky stala vládcem fotbalového světa, když ve finále porazila udatně bojující Chorvatsko 4:2. Mezi hlavními favority na titul patřilo také Německo, které vyhrálo před čtyřmi lety, ale navzdory předpokladům nedokázalo ani postoupit ze skupiny. Němečtí novináři přišli s novou terorií zmaru německé reprezentace.

Podle zjištění německého deníku Bild totiž němečtí reprezentanti hráli dlouho do noci PlayStation - konkrétně FIFU 18 a Fortnite. Pomáhalo jim to se odreagovat od stresu i tlaku veřejnosti a médií. Společné hraní navíc dost utužuje kolektiv. 

Jenže mnoho hráčů jaksi nebylo schopno najít správnou míru. Část z nich údajně hrávala až do čtvrté hodiny ranní a nereagovala na námitky, že mezi zápasy musí maximálně regenerovat, tedy spát. Členové managementu museli jejich pařanství dokonce řešit tak, že vypínali na hotelu wi-fi síť.

Možná právě nedostatečná odpočatost byla důsledkem neúspěchu Německa. Na druhou stranu nehráli na mistrovství tak špatně, což dokládají mnohé statistiky. K postupu jim chybělo v závěru zápasu s Jižní Koreou málo. Možná už se ale němečtí hráči viděli ve finále, kde jistě triumfovali předchozí noc... s ovladačem v ruce.

Co myslíte, mohlo stát za neúspěchem Německa pařanství jeho hráčů?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama