Nintendo představilo nový a levnější Switch. Co bude umět a kdy se ho dočkáme?

Dlouho spekulovaná konzole je oficiálně na světě. Jmenuje se jednoduše Switch Lite.
Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite
Nintendo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlouhou dobu se o ní spekulovalo. Teď je oficiálně na světě. Menší a odlehčená verze populární konzole od Nintenda se začne prodávat 20. září za nižší cenu než originál - za 199 dolarů, tedy zhruba 4500 Kč. V čem bude jiná?

Lite verze bude určena pouze pro hraní na cestách, nebude tedy mít oddělitelné ovladače a nepůjde připojit skrze dokovací stanici k televizi či monitoru. Displej se o něco zmenší na 5,5 palce, místo původních 6,2 palce, rozlišení 720p však bude stejné. Vnitřní kapacita úložiště zůstane 32 GB, včetně možnosti rozšíření microSD kartou. Zachován byl i sluchátkový konektor.

Nintendo Switch Lite
Autor: Nintendo Nintendo Switch Lite

Novinkou je nový úspornější procesor, díky kterému se má zvýšit kapacita baterie o 20 až 30 procent, zachován zůstal sluchátkový výstup, lehce upravené je rozložení prvků ovladače. Hrát na konzoli půjdou veškeré hry dostupné pro Switch, samozřejmě však v handheld režimu.

Bytelné plastové tělo se bude dodávat ve třech základních barvách - šedé, tyrkysové a žluté. Těšit se můžeme samozřejmě na různé speciální edice při příležitosti vydání nových herních pecek.

Zlákal vás Switch svou novou čistě přenosnou verzí?

Reklama
Reklama