Požár Notre-Dame vzkřísil pět let starou hru, která teď zažívá velkou slávu i pochvalné recenze

Neslavný osud dokázala nečekaně zvrátit ve svůj prospěch. Řeč je o hře Assassin’s Creed Unity.
Assassin’s Creed Unity
Assassin’s Creed Unity

reklama

Nedávný požár pařížské katedrály Notre-Dame měl i jednu zajímavou dohru. Začalo se mluvit o tom, že s obnovou gotického klenotu pomůže hra Assassin’s Creed Unity, která detailně převedla celou stavbu na svou mapu Paříže v době Velké francouzské revoluce.

Její vydavatelské studio Ubisoft také věnovalo půl milionu euro na rekonstrukci. Hráčům na PC navíc zdarma nabídlo právě AC Unity, aby si mohli katedrálu prohlédnout také virtuálně.

A nemalé množství hráčů toho skutečně využilo, titul si stáhlo a začalo hrát. Když navíc připočtete mnoho ostatních, kteří se k Unity po necelých pěti letech od vydání vrátili, vedlo to k přetížení serverů hry, které musel Ubisoft krátce odstavit, aby posílil jejich kapacitu.

Záplava pozitivních reakcí dorazila taky na Steam, což je velice vzácná situace, protože tam se většinou mluví o negativním tzv. review bombingu – nedávno tam schytaly pořádnou nálož hry Metro Redux nebo Borderlands po oznámení exkluzivity na Epic Games Store.

Momentálně se však hráči shodují na tom, že hra byla ve své době přehnaně kritizována, protože vylepšení v herním enginu a hratelnosti stejně jako zajímavý příběh s krásným městem přebily množství bugů a technických problémů. Většinu much vývojáři postupně vychytali a i když hra už neskryje své stáří, dokáže potěšit stejně jako sympatický přístup studia.

Dali jste AC Unity novou šanci? Získala si vás?

reklama

reklama