Nová konzole od Nintenda je hráčům pro smích! Tyhle její chyby jsou neskutečně trapné!

Sešívali Japonci novou konzoli od Nintenda horkou jehlou, nebo nám něco uniká?
Nintendo Switch
Nintendo Switch
Youtube

reklama

Nintendo se svým Wii U marně snažilo navázat na úspěch původního Wii, které přišlo s revolučním pohybovým ovládáním. I přes nadílku her se však vylepšené Wii neprodávalo ani zdaleka tak dobře, jak si lidé v Nintendu načrtli a nazrál čas, pokusit se o průlom znovu. Nintendo Switch se už od začátku března prodává, ale obsahuje takové množství chyb, že o úspěchu pochybují i ti největší fandové.

Rodina her od Nintenda nekopíruje skladbou nabídku na PlayStation 4 a Xbox One, takže je nutné podotknout, že s těmito konzolemi nový Switch nesoupeří. I tak je ale o konzoli ve Spojených státech velký zájem a prvotní prodeje dokonce překonaly boom kolem zmiňovaného Wii. Jenže tam nadšení končí.

Konzole Switch jednak nemá dostatek prvotních titulů – nejzářivější hvězdou je nová Zelda a série miniher 1-2-Switch (kterou si musíte koupit jako samostatný titul za více než 1500 Kč) – a jednak má až neuvěřitelné množství designérských i softwarových chyb. Vše trefně shrnuje kompilace videí, v nichž můžete sledovat třeba nemožnost nabíjení konzole v momentě, kdy ji máte na stojánku, nebo neuvěřitelně odfláknuté zpracování televizního doku.

Tohle se Nintendu tedy dvakrát nepovedlo a můžeme jen doufat, že se tyto problémy budou týkat jen prvotní revize. Ta další na sebe totiž nebude smět čekat příliš dlouho, jinak to na úspěch opět nevypadá. A to i přes fakt, že Switch skvěle kombinuje domácí hraní s hraním v terénu...

reklama

reklama