Nově si můžete zahrát tisíce klasických her přímo v internetovém prohlížeči. Jak na to?

Zavzpomínejte zdarma u největších klasik z devadesátých let.
The Lost Vikings
The Lost Vikings
Blizzard Entertainment

reklama

Internetový archiv přidal zhruba 2500 nových her do své hratelné databáze. Všechny herní klasiky jsou přístupné okamžitě skrze internetový prohlížeč a běží na emulátoru DOSBox. Na rozdíl od předchozích titulů se však často jedná o novější kousky, které už nevycházely na disketách, ale hlavně na CD-ROM. Proto mají pokročilejší grafiku i zvuky a velikost až 700 MB.

Jedná se o zatím největší přírůstek do herní nabídky Internet Archive. Z novinek se těžko vybírá, ale zaujme například horový klenot Alone in the Dark či bojovková klasika The Lost Vikings, jedna z prvních her studia Silicon &­ Synapse, které dnes známe jako Blizzard. Neméně zajímavý je taky titul The Elder Scrolls Adventures: Redguard – hra, kterou Bethesda vydala roku 1998 před svým kultovním hitem The Elder Scrolls III: Morrowind. 

Výběr z klasických dosových her v Internet Archive
Autor: Internet Archive Výběr z klasických dosových her v Internet Archive

Pomocí šikovného vyhledávání jistě najdete většinu oblíbených pecek vašeho mládí. U těch náročnějších titulů to chce jenom chvíli počkat, až se stáhne kompletní soubor dat hry, který pak po celou dobu hraní zůstává nahraný v paměti vašeho počítače.

Tak co, našli jste vaši oblíbenou klasiku?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!