Xbox One S bez mechaniky je oficiálně na světě. Je levnější než ten klasický?

Nová konzole má být cenově výhodnější, jenže realita ukazuje pravý opak.
Microsoft představil novou verzi Xboxu One bez mechaniky
Microsoft představil novou verzi Xboxu One bez mechaniky
Microsoft / koláž

reklama

Microsoft oficiálně uvedl novou konzoli Xbox One S All-Digital Edition. Už z jejího názvu je zřejmé, že hry do ní půjde nahrávat pouze z online Xbox Storu, chybí jí totiž Blu-Ray mechanika. Jinak má naprosto stejné parametry jako klasický Xbox One S. Do obchodů zamíří 7. května a startovací cena je za 5999 Kč, ale měla by se dlouhodobě pohybovat zhruba 1000 Kč pod cenou standardní konzole.

Chystaný Xbox je vybaven 1TB diskem, na kterém bude v rámci All-Digital Edition přednahraná trojice her – Sea of Thieves, Minecraft a Forza Horizon 3 (ne, opravdu nepůjde o aktuální čtyřku). Majitelé navíc dostanou možnost využít na tři měsíce Xbox One Pass za symbolickou měsíční cenu 26 korun.

Nabídka vypadá zajímavě, jenže když se rozhlédnete po slevových akcích v online obchodech, zjistíte, že klasický Xbox One S se objevuje i za cenu nižší než ten právě představený. Navíc má výhody mechaniky – rychlejší instalaci, možnost kupovat hry z druhé ruky a možnost přehrávat Blu-Ray filmy či hudební CD. Nový Xbox tak bude muset hodně brzy zlevnit, pokud chce být opravdu konkurenceschopný.

Microsoft představil nový Xbox nečekaně sarkastickým videem. Tady je:

Co říkáte na nový Xbox One S All-Digital Edition?

reklama

reklama