Nový Xbox je na světě! Kdy dorazí a čím chce překonat PlayStation 5?

Nová konzole od Microsoftu bude nabušená, hodně nabušená.
Blíží se nástupce Xboxu One
Blíží se nástupce Xboxu One
Microsoft / koláž

reklama

Microsoft poprvé odhalil parametry nástupce Xboxu One. Na tiskové konferenci v rámci E3 odhalil, že přijde před Vánoci příštího roku a zatím má pracovní označení Project Scarlett. Na co se tedy můžeme těšit?

Co se týče základních hardwarových parametrů, slibuje konzole od Microsoftu v podstatě to samé, co chystané PlayStation. Slibuje speciálně vyladěnou architekturu Zen 2 od AMD podpořenou pokročilou GDDR6 RAM – výsledkem má být čtyřnásobný výkon oproti momentálně nejsilnější konzoli Xbox One X.

Rozloučit se máme s nahrávacími obrazovkami, protože bude mít superrychlé SSD úložiště, které poslouží taky jako virtuální RAM. Nahrávání dat se má zrychlit až 40x. Vytlačí až rozlišení 8K při snímkové frekvenci 120fps a HDR, ale střízlivě řečeno je jasné, že v rámci herních enginů nás reálně čeká spíše 4K 60 fps. Kvalitu obrazu však výrazně vylepší raytracing v reálném čase.

Jak bude vypadat samotná konzole nebo její ovladač, jsme se zatím nedozvěděli, ale už jsme poznali první ukázku její grafické síly. Microsoft totiž předvedl animaci z herního enginu očekávané pecky Halo Infinite, která bude launchovacím titulem. Její kvalitu posuďte sami:

Dokáže nová generace konzolí změnit způsob, jakým hrajeme videohry?

reklama

reklama