Nový Xbox ukázal svůj hlavní čip. Co z něj jde vyčíst?

Vypadá jako pořádný svalovec.
Xbox Series X
Xbox Series X
Microsoft

reklama

Na světě je první fotka procesoru chystaného Xboxu Series X, kterou na svém Twitteru zveřejnil sám šéf jeho vývoje Phil Spencer. Je na něm vidět gravírování pracovního názvu zařízení Project Scarlett a taky značka 8K, které hrdě oznamuje, že nová konzole bude schopná renderovat v tomto brutálním rozlišení, tedy 7680 na 4320 pixelů.

Specialisté z Digital Foundry fotku prozkoumali podrobně a dokázali vizuálním srovnáním odvodit, že samotný čip vyrobený AMD bude zhruba o 13 procent větší než procesor Xboxu One X, což je momentálně nejvýkonnější konzolový silikon. Když vzali v úvahu pokročilejší architekturu, došli k závěru, že informace o výkonu 12 terraflops (2x více než u Xboxu One X) můžou být realistické.

Procesor chystaného Xboxu Series X
Autor: Phil Spencer / Twitter Procesor chystaného Xboxu Series X

Problematické však bude chlazení samotné konzole, což měl ukázat i pohled na nový Xbox ze všech stran z tiskové konference AMD. Neukázal žádné další průduchy chlazení kromě toho horního, ale na zadní straně lze spatřit dva USB-C porty, dva HDMI, napájecí, optický audio výstup a síťovou ethernet zdířku.

Microsoft se distancoval od videa AMD, které ukazuje zadní stranu Xboxu Series X
Autor: AMD / YouTube Microsoft se distancoval od videa AMD, které ukazuje zadní stranu Xboxu Series X

Jenže Microsoft se od snímku distancoval, že nejde o oficiální materiál, ale pouze vyrenderovaný snímek z představ grafika, takže skutečný pohled na konzoli ze všech stran dostaneme až v následujících měsících.

Věříte, že nový procesor Xboxu zvládne slibovaný dvojnásobný výkon oproti svému předchůdci?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!