Nový Xbox vyjde letos! K čemu je tajemný displej na jeho přední straně? PlayStation může závidět…

Představení Xbox Scorpio se blíží, Microsoft už ale naznačuje, jak bude vypadat...
Bude vypadat Project Scorpio jako tento dev-kit?
Bude vypadat Project Scorpio jako tento dev-kit?
Microsoft

reklama

Už za několik dní se celý svět dozví všechny detaily o novém Xboxu, kterému zatím stále říkáme Project Scorpio. Jestli se to po konferenci Microsoftu na E3 změní, zatím nevíme, můžeme však sloužit detaily, o kterých se rozpovídal Kevin Gammill z výrobního oddělení Xboxu.

Na dotazy globálního PR manažera Larryho Hryba odpovídal poměrně věcně a světu bez dalších tajností ukázal verzi konzole Xbox Scorpio pro vývojáře, tzv. dev-kit. Gammill v první řadě tvrdí, že dev-kit má jinou hardwarovou specifikaci nežli konzole určená uživatelům, to však všichni vědí a je to opodstatněné. Vývojáři chtějí dělat věci rychleji a je tudíž možné investovat více peněz do několika tisícovek kusů, které by jinak svou cenu na aktuálním trhu mezi spotřebiteli jen těžko uhájily.

Z pohledu hráčů je proto mnohem zajímavější, když Larry Hryb jen tak mimoděk podotkne, že vzhled dev-kitu se od Scorpia liší, nezmiňuje však dále žádné jiné úpravy nežli několik jiných tlačítek a ovládacích prvků. Je tedy možné, že bude Scorpio vypadat tak, jak vidíte ve videu?

Je to pravděpodobné, určitě však nebude obsahovat displej určený pouze vývojářům. Kolem něj se už vedly debaty, ale Gammill potvrdil, že se jedná o prvek, který využijí vývojáři, ovšem hráčům by k ničemu nebyl. Zobrazují se na něm data o aktuální zátěži hardwaru, případně teplotě a dalších záležitostech.

 

reklama

reklama