Herní insider varuje před odložením nejočekávanějších titulů roku

Koronavirus řádí i v herním průmyslu.
Čeká hry další odklad v důsledku koronaviru?
Čeká hry další odklad v důsledku koronaviru?
Naughty Dog / Sucker Punch Productions

Letošní rok přinesl lavinu odkladů nejvíce očekávaných herních hitů, ale bohužel nejsme zdaleka u konce. Důvod je jasný – koronavirus! Vysvětlil to světoznámý herní novinář Jason Schreier na svém Twitteru.

Doslova píše: "Nejde teď o nejdůležitější věc na světě, ale nebude to trvat dlouho, než začnou odklady her kvůli Covidu-19. Hry, které jsou plánované na tento měsíc nebo duben by měly být v pohodě, ale na ty pozdější už bych moc nesázel."

Jelikož má Schreier opravdu rozsáhlé kontakty napříč herním průmyslem, nikdo nebere jeho slova na lehkou váhu, ostatně je známý tím, že pouští přesné informace ještě před jejich oficiálním oznámením.

O jaké by se tedy mělo jednat hry? Jsou mezi nimi hity jako The Last Of Us Part II, Ghost of Tsushima nebo třeba videoherní Avengers. CD Projekt RED mezitím ujistil, že upravil své procesy tak, aby mohl celý tým pracovat z domova, takže Cyberpunk 2077 by měl vyjít načas, tedy v září.

Nejvíce se teď spekuluje právě o The Last Of Us Part II s datem vydání 29. května. Sám Schreier nedávno přinesl podrobnosti o velice intenzivním crunchi, tedy vysilujících závěrečných přesčasech celého studia Naughty Dog.

Pokud by se tým musel z jakýchkoli důvodů redukovat, ohrozilo by to buď kvalitu finální hry, nebo ji to odložilo. Při perfekcionismu Naughty Dog se jeví jako pravděpodobnější právě další odložení.

Jenže vydání hry neznamená jenom její dokončení, co se týče naprogramování. Je nutné ještě distribuovat fyzické kopie, zajistit její marketing nebo schválení ratingovou komisí. To všechno teď také ohrožuje koronavirus.

Který herní odklad by vás nejvíce zamrzel?

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama