Elitní hráčka Overwatch odstoupila z týmu kvůli výhružkám a ponižování. Kdy to skončí?

Cosi je shnilého v komunitě hráčů.
Overwatch komunita vyštvala hráčku Ellie
Overwatch komunita vyštvala hráčku Ellie
Blizzard / koláž

reklama

Hráčská komunita opět ukázala svou odvrácenou tvář. Overwatch tým Second Wind oznámil, že přišel o svou novou posilu, hráčku Ellie. Ta odstoupila kvůli opakovaným osobním útokům a výhrůžkám z doxxingu, tedy sdílení jejích osobních dat. Smutný případ popsal prestižní magazín Variety.

Ellie nastoupila do týmu 21. prosince, když se poměrně rychle vyšplhala do první destíky v DPS žebříčku Overwatch. Nedlouho poté se rozjela série útoků na její konto – šlo o různé druhy výhrůžek, zejména pak zveřejnění jejího reálného jména, adresy či telefonního čísla. Nemalá část hráčů pojala podezření, že jde o falešný či dvojitý účet a rozhodla se dát průchod své frustraci.

Nejde přitom o první příklad, kdy e-sport hráčky Overwatch čelí různým výhrůžkám a podezřením. Úspěch hráček je vnímán v převážně mužské komunitě okamžitě jako podezřelý a je vystaven daleko většímu zkoumání a kritice. Situace se mění jenom pomalu, třeba přestupem hráčky Geguri do týmu Shanghai Dragons.

Majitel týmu Second Wind Justin Hughes pak poznamenal, jak vyhrocené reakce vzbudilo přijmutí Ellie na obě strany:

"Někteří lidé se začali chovat, jako bychom přinesli symbol emancipace. Chápu, mysleli to dobře, ale na jednu stranu jsme tu měli lidi, kteří pochybovali o její pravosti, vyhrožovali atd..., na druhou stranu se někteří chovali, jako bychom našli Mesiáše. Vzniká tím situace, kdy musí hráčka naplnit ohromná očekávání a zároveň se bát o svou vlastní bezpečnost. Zdá se, že Overwatch komunita není prostě připravena vidět hráčku prostě jako hráčku. Chtěli jsme prostě posilu týmu, ale veřejnosti šlo zřejmě o něco jiného."

Co myslíte? Může být úspěšná hráčka Overwatch prostě jenom hráčkou, bez toho, aby ji někdo neustále řešil?

reklama

reklama