Overwatch připomíná telenovelu! Do hry přibyla nová postava, matka Pharah

Nový přírůstek do rodiny ochránců není ani zdaleka poslední!
Ana - Overwatch
Ana - Overwatch
Activision/Blizzard

reklama

Vývojáři z Blizzardu už nějakou dobu naznačovali, že novou postavou do hry Overwatch bude Ana - podpůrná sniperka a zároveň matka již známé Pharah. Vše do sebe dobře zapadá, protože lore kolem hrý je překvapivě propracovaný a dává tak hráči pocit, že v rámci multiplayerových souobjů dochází k řešení i nějakého příběhu.

Ve výsledku to ale není příliš podstatné a záleží vždy na umění hráčů a schopnostech hrdinů, které si pro boj vyberou. Právě Ana je pak zvláštní kombinací sniperky a support jednotky, která je schopná udělovat poměrně solidní damage nepřátelům a uzdravovat spolubojovníky. Odstřelovačkou na středně dlouhou vzdálenost může poměrně přesně rozdělovat rány, bez ohledu na to, jakého hrdinu na bojišti si vybere.

Vedle odstřelovačky pak má k dispozici také speciální biotický granát, který způsobí protivníkům plošné zranění a poblíž se poyhbujícím spolubojovníkům vyléčí trochu zranění. Spolubojovníci pak jakékoliv další léčení obdrží s vyšším efektem a naproti tomu protivníci nemohou být po krátkou chvíli léčeni vůbec, což otevírá poměrně zajímavé strategické možnosti.

To ale stále není vše - Ana disponuje uspávacími šipkami, které se hodí například pro přerušení ultimátních schopností protivníků a může také zasáhnout spolubojovníka krátkodobým navýšením schopností a rychlosti.

Ana je v tuto chvíli k dispozici pouze na konzolových verzích, hráči na PC by se ale měli podle vývojářů dočkat už za několik málo dní.

reklama

reklama