Rozebrání ovladače PlayStationu 5 ukazuje jeho technologický pokrok

Až rozpitvání ovladače DualSense ukázalo, jak funguje jeho revoluční systém zpětné odezvy.
Rozebrání ovladače DualSense
Rozebrání ovladače DualSense
Sony Interactive Entertainment / TronicsFix

reklama

Všechny dosavadní testy nového PlayStationu 5 se rozplývají nad schopnostmi jeho herního ovladače DualSense. Ten se chlubí dvojicí nových technologií – zlepšenou haptickou odezvou a adaptibilními triggery. Hráči se s nimi poprvé seznámí ve hře Astro’s Playroom, která je na konzoli předinstalována.

Základem haptické odezvy je daleko preciznější a silnější vibrační motorek, než jaký byl u předchozího ovladače DualShock 4. Díky němu hráč cítí každý krok nebo i povrch, po němž se postavička pohybuje. Napomáhá tomu i využití vestavěného reproduktoru, který pomáhá přenést na ruce i ty nejjemnější vibrace jako třeba foukání větru či houpání ve vlnách.

Nejzajímavější jsou pak adaptibilní triggery, díky nimž dvojice zadních páček klade dynamický odpor různé intenzity. Rozebrání ovladače od kanálu TronicsFix ukázalo, že ho zajišťuje dvojice motorků se závitovým mechanismem (čas 9:23 ve videu níže).

Adaptibilní triggery už umí využívat například PS5 verze Fortnite, kde tak rozlišíme různé druhy zbraní, ve střílečce Deathloop se dokonce triggery zaseknou, když se hráči zasekne zbraň. Ve sportovní NBA 2K21 zase trigger pro sprint simuluje únavu hráčů na palubovce tím, že jde víc ztuha.

Bude právě ovladač nejvíce next-gen věcí na novém PlayStationu 5?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!