Ovladač PlayStationu 5 má přinést další vychytávku, o níž se doteď vůbec nemluvilo

Nový způsob nabíjení, který odpovídá současným trendům.
Ovladač DualSense pro PlayStation 5 má nabídnout i bezdrátové nabíjení
Ovladač DualSense pro PlayStation 5 má nabídnout i bezdrátové nabíjení
Sony Computer Entertainment / koláž

reklama

Herní ovladač s názvem DualSense je zatím nejvíce viditelnou součástí chystané konzole PlayStation 5. Víme už, jak bude vypadat, ale taky známe jeho nové funkce, kterými se odliší od předchůdců, jakými jsou adaptivní triggery, haptický feedback či zabudovaný mikrofon.

O čem se však dosud nemluvilo, že by měl nabídnout taky praktickou možnost bezdrátového nabíjení. Představa, že po skončení herní seance půjde jen položit ovladač na speciální stojánek bez nutnosti se trefovat do zdířky, je hodně příjemná.

DualSense - herní ovladač pro PlayStation 5
Autor: Sony Interactive Ent. DualSense - herní ovladač pro PlayStation 5

Bezdrátové nabíjení však nebude vestavěno do samotného ovladače. Z nedávno zvěřejněného patentu vyplynulo, že bude součásti dokoupitelného adaptéru. Dává to smysl, protože Sony chce udržet cenu ovladače na přijatelné úrovni tím, že do něho nezahrne vychytávku, která si žádá ještě další příslušenství, tedy nabíjecí stojánek. 

Patent přídavku pro ovladač DualSense
Autor: patft.uspto.gov Patent přídavku pro ovladač DualSense

Z popisky patentu taky vyplývá, že přídavný modul nabídne dvojici ovládacích tlačítek navíc, podobně jako je tomu v případě Back Button Attachmentu pro aktuální playstationový ovladač DualShock 4. 

Takové rozšíření by se jistě prodávalo samostatně, ale taky v sadě pro dvojici ovladačů. Uvidíme, zda s ním počítá Sony až do budoucna nebo bude k dispozici hned při uvedení PlayStationu 5 před letošními Vánoci.

Co říkáte na novou možnost nabíjení ovladače?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!