Ovladač nového Xboxu by mohl dostat vylepšení z konkurenčního ovladače PlayStationu

Xbox pošilhává po ovladači PlayStationu.
Herní ovladače next-gen konzolí
Herní ovladače next-gen konzolí
Sony / Microsoft / koláž

reklama

Konzole nové generace Xbox Series X je na trhu jen dva měsíce a Microsoft už hledá cesty, jak ji vylepšit, aby byla lépe konkurovala svému největšímu rivalovi – PlayStationu 5 od Sony. Třeba v hrubém výkonu nebo v nabídce herního předplatného přitom už nad PlayStationem vede. Jenže novému Xboxu chybí nějaká výraznější novinka, jakou je u konkurence třeba vylepšený ovladač DualSense. A právě tím směrem teď Microsoft míří.

Mezi nové majitele Xboxů Series X a S totiž rozesílá dotazník, který zjišťuje, s čím jsou spokojení a co by chtěli ještě upravit či vylepšit. Jedna z otázek přímo zmiňuje speciální funkce ovladače PlayStationu 5, což jsou adaptivní triggery a haptická odezva, a zda po nich hráči na Xboxu touží.

Triggery ovladače k Xbox Series X
Autor: Microsoft Triggery ovladače k Xbox Series X

Na konci uplynulého roku navíc unikl patent z roku 2017, který ukazuje, že měl Microsoft pro svůj ovladač připraven technický návrh mechanismu, který se velice podobá právě adaptivním triggerům PlayStationu. Nakonec se však rozhodl, že místo inovace na herním ovladači zaměří své úsilí jiným směrem. 

Patent z roku 2017 na vylepšené triggery ovladače Xboxu
Autor: USPTO Patent z roku 2017 na vylepšené triggery ovladače Xboxu

Nic zásadního tak Microsoftu nebrání, aby začal k Xboxům řady Series v budoucnu přibalovat nový vylepšený druh ovladače, který by si stávající majitelé mohli dokoupit.

Potřebuje podle vás nový Xbox vylepšit ovladač?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!