Padl rekord v paření! Najednou hrálo neskutečné množství hráčů. Za vším stojí mocný Steam

Největší světová herní platforma roztahuje svá chapadla.
Přes Steam hrál rekordní počet hráčů
Přes Steam hrál rekordní počet hráčů

reklama

Krabicovým hrám odzvonilo a většina hráčů už nakupuje pouze digitálně. Jako první se tohoto trendu už před 13 lety chytila společnost Valve se službou Steam, která zároveň nabízí možnost se svými spoluhráči jednoduše komunikovat, sbírat achievementy a prohlížet statistiky o svých herních dobrodružstvích.

Není divu, že ji od té doby řada firem zkouší kopírovat, žádná z nich se ale ani z dálky neblíží takovým číslům, jakými se může pochlubit právě Steam. Rekord v počtu on-line hráčů z loňského ledna, který čítal 12 milionů pařanů, totiž pokořil hned o 2 miliony. Ruku v tom mají hlavně populární zimní slevy, které každoročně zlákají k vánočním nákupům masy uživatelů. Tímto tempem by se příští rok mohl Steam pochlubit více on-line hráči, než má dohromady obyvatel Česká Republika a Slovensko. A abychom dotvořili představu – celkový počet uživatelů přesahuje 125 milionů. To je více obyvatel, než má například Mexiko. CEO společnosti Gabe Newell si jistě mne diamantovými prsteny obložené ruce.

Hry, které si vysloužily nejvíce pozornosti, asi také nikoho nepřekvapí. Těsně pod milionem s 951 tisíci hráči suverénně vedla Dota 2 následovaná dlouholetou stálicí v podobě Counter-Strike: Global Offensive, který hrálo 670 tisíc lidí. Třetí bylo s odstupem Grand Theft Auto V, ve kterém kradlo auta 116 tisíc hráčů. Velkou pětku uzavírá Civilizace V a překvapivě Football Manager 2017. Očividně mají lidé zájem fotbalové kluby spíše řídit, než se prohánět po trávníku za mičudou, jako jejich dětské idoly.

A jak jste propařili začátek roku vy? Taky jste se nechali zlákat zimními slevami na Steamu?

Lukáš Volf
eSuba.eu

reklama

reklama